Avrupa Yakası Masaj Salonları

Güngören SPA Merkezleri

Gungoren Masaj Salonlari

İstanbul’un Güngören ilçesindeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Güngören İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Aqua Plus Spa Merter

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj kesin tedavi yöntemi olmamasına karşın tedavi sürecinin hızlanmasını sağlayan doğal tedavi yöntemidir.

Yorgunluk üzerinde etkili olan masaj, kasların yumuşamasını ve rahatlık hissetmeyi sağlar. Oturma koşullarına bağlı omurgaların doğal şekillerinin bozulması durumunda uygulanan masaj omurun doğal haline gelmesine yardımcı olur.

Vücudun savunma mekanizmasını güçlendiren Uzakdoğu masajları, enerji deposunu dengede tutar. Yaşam enerjisi sağlayan meridyenlerin akımını arttırarak kişinin kendini iyi hissetmesine yol açar.

Vücudun zararlı toksinlerden arınmasında yardımcı olan masaj sağlığı korumanın en kolay yoludur. Klasik masaj vücutta deri ve kaslara uygulanır. Bu sayede sinirler ve vücut sıvıları harekete geçer. Tek bir bölgeden başlanan masaj vücudun tüm bölgelerine yayılır.

Stres ve hareketsizliğinin neden olduğu doku sertleşmeleri görülür. Doku sertleşmesi nedeniyle hareket yeteneği kısıtlanır. Masaj doku sertleşmelerini yumuşatır ve normal hareketlerine dönmesini sağlayan en ideal yöntemdir.

Güngören İlçesinin Tarihi

Güngören tarihsel süreçte incelendiğinde 1966 yılına kadar köy olarak varlığını sürdürmüştür. İstanbul’a göçlerin başlamasıyla büyüyen nüfus sonrasında 1992 yılında 23 mahallenin bağlanmasıyla ilçe statüsünü almıştır.

Ulaşım İmkanları

İstanbul’un birçok noktasından Güngören’e ulaşım yapmak rahattır. Hafif metro kullanılacağı zaman Atatürk Havalimanı-Aksaray hattı tercih edilerek ilçeye gidilebiliyor. Kabataş-Bağcılar tramvayıyla da Güngören’e ulaşmak mümkün. Çevre ilçelere ve şehir merkezlerine Güngören ilçesinden İETT otobüsleri ve dolmuşları kalkıyor.

Gezilecek Yerler

İstanbul ilinin Avrupa Yakası’na bulunan Güngören, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi’ne olan yakınlığıyla biliniyor. Küçük, şirin bir ilçedir. Denize kıyısı yoktur ancak yakın olması önemli bir özelliğidir. Güngören’de gezilecek yerlerse şunlardır:

-Genç Osman Camii

-Tarihi Çeşmeler

-Aziz Paşa Mesire Yeri

-Vidos Çayırı

-Yeniçeri Ocağı

-Güngören Belediyesi Piknik Alanı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap