Avrupa Yakası Masaj Salonları

Güngören İlçesindeki Masaj Salonları

Gungoren Masaj Salonlari

İstanbul’un Güngören İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Güngören İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

The Green Park Hotel Merter

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj tarihsel süreçte incelendiğinde çok eskilere dayandığı kabul edilir. Masaj yoluyla insan pozitif enerji kazanır. Tıbbi olarak kesin tedavi yöntemi olduğu kanıtlanmamış olsa da alternatif tıpta önemli yere sahiptir.

Masaj çeşitli amaçlar için tercih edilir. Dinlendirici masajlar günün stresi ve yorgunluğunu atmak için tercih edilirken, doktor tavsiyesi masajlar tıbbi özellik taşır. Masajlar özel olarak yetiştirilen masörlerce uygulanır.

Sporcuların fizyolojik olarak yeterlilik kazanmaları için de spor masajı bulunur. Spor masajı özel tekniklere sahiptir. Masaj yoğurma, sıvazlama, titreşim, vuruş, noktasal baskı gibi farklı tekniklere sahiptir.

Masaj anında uygulanan teknikler damarlara, dokulara olumlu etki bırakır. Kas hacmini arttırmaz ancak hareketlerin kolaylaşması için enerji kazanmasını sağlar. Selülitlerden kurtulmak, vücudu sıkılaştırmak, vücudu toparlamak amacıyla uygulanan masajlar vücut güzelliğini arttırmaya yöneliktir. Uçucu yağlar kullanılarak uygulanan aroma terapili masajlar en popüler olanıdır.

Güngören ilçesinin tarihi;

İstanbul’un en küçük ilçelerinden birisi olan Güngören, kırsal bölge konumunda yer almaktadır. Denize kıyısı olmasa bile, deniz yakın olması ve İstanbul’un göz bebeği olarak nitelendirilmektedir. Güngören ilçesi, geçimini sanayi ve ticaretle sağlamaktadır. Ayrıca hizmet sektörü de çok gelişmiştir.

Ulaşım imkanları;

İstanbul’un pek çok noktasından ulaşımın mümkün olduğu Güngören, Atatürk Havalimanı güzergahında yer alır. Aksaray hafif metro hattına yakındır ve Kabataş, Bağcılar gibi semtlere tramvay ile ulaşılabilir.

Gezilecek yerler;

Son yıllarda gelişme gösteren Güngören’de tarihi kalıntılara rastlamak mümkündür. Ayrıca çeşitli mesire alanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Yazın serin, kışın ılıman mevsim ile ziyaretçilerine farklı bir atmosfer sunan Güngören’de diğer gezilmesi gereken mekanlar ise:

-Genç Osman Camii

-Aziz Paşa Mesire Yeri

-Güngören Belediyesi Piknik Alanı

-Tarihi Çeşmeler

-Yeniçeri Ocağı

-Vidos Çayırı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 3,00 / 5)

Yorum Yap