Avrupa Yakası Masaj Salonları

Fatih SPA Merkezleri

istanbul masaj salonlari

İstanbul’un Fatih İlçesi’ndeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Fatih İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

 SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Felicity SPA Merkezi

Green Apple Wellness Club

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj insan vücudunda olağanüstü etkiler bırakan koruyucu tedavi yöntemidir. Kaslar üzerindeki etkisi incelendiğinde kaslar kuvvetlenir. Dolaşım canlandığından kasların beslenmesi tamamlanır ve zorlamalara uyum sağlar.

Masaj sinirler üzerinde dinlendirici ve gevşetici özelliğe sahiptir. Yorgunluk ve bitkinlik kaybolur. Kişi kendini daha zinde hisseder. Psikolojik terapi etkisi yaratan masaj yetişkinlerde ve çocuklarda uygulanabilir.

Doğru noktalara uygulanan masajlar iç organlara uyarıcı etki bırakır. Bu etkiyse mide ağrıları, gaz oluşumu, safra kesesi sancıları, sırt ağıları ortadan kaybolur. İç organları etkileyen masajlar Akapunktur ve Shiatsu olarak adlandırılır.

İnsan vücudunda ağrıyan bölgelere uygulanan masaj ağrı kesici etkisi gösterir. Bacak, kasların ovulmasıyla ağrılar giderilir. Masajla kasılan kaslar ve damarlar sıkışır, kas yeterli oranda oksijene ulaşır. Böylece doğal ağrı kesici etkisi göstermiş olur. Kan dolaşımını arttırması kas, kalp spazmının çözülmesini sağlar.

Fatih ilçesinin tarihi;

1928 yılında İstanbul Merkez ilçesi olan Eminönü’ne bağlı olan Fatih, 29 Mart 2009 tarihinde ilçe olarak resmiyet kazanmıştır. Kuzeyinde Eyüp ilçesi, batıda Zeytinburnu ve kuzeydoğusunda Haliç ile çevrelenmiştir. 57 mahalleden oluşmaktadır.

Ulaşım imkanları;

İstanbul’un ana ulaşım hatlarından olan 3 caddeyi içerisinde barındıran Fatih, tramvay hattı ile Karaköy’e, Yenibosna ve Esenler Otogarı’na ulaşım imkanına sahip olan, Atatürk Havalimanı güzergahında yer alan bir ilçedir.

Gezilecek yerler;

İstanbul, surlarla kaplı olan yedi tepe üstüne konumlandırılmıştır. Cerrahpaşa ve çevresini de içerisine alan Fatih’te Bizanslılardan kalma birçok yapıya rastlamak mümkündür. Fatih Camii gibi önemli bir esere ev sahipliği yapan Fatih, kültürel anlamda önemli bir ilçedir.

-Yedi Kule Surları

-Samatya

-Cerrahpaşa

-Fatih Camii

-Zeyrek

-Fener

-Balat

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap