Avrupa Yakası Masaj Salonları

Fatih İlçesindeki Masaj Salonları

istanbul masaj salonlari

İstanbul’un Fatih İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Fatih İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Fatih Masaj Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj kan dolaşımını arttıran, etkileriyle beraber rahatsızlıkların düzelmesini sağlayan doğal tedavi yöntemidir. Masörün dokunuşuyla dokulara oksijen taşınır ve vücut organizmasının besin kaynağı sağlanmış olur.

Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını kolaylaştıracak masaj yöntemleri sayesinde lenf dolaşımı düzene girer. Masaj sırasında masörün dokunduğu belli bölgeler sayesinde hormonların salgılanması ve salgılanan hormonun eksikliği nedeniyle oluşan rahatsızlıkların giderilmesi görülür.

Hücrelerin faaliyetlerini hızlandıran dokunuşlar damar, sinir ve hormonol yapılarını uyarır. Hormonal salgılanmalar kılcal damarları genişletir. Psikolojik rahatlık sağlaması gerginlikten arınma, yorgunluğun giderilme, iş yapma isteğini arttırmada olumlu etki gösterir.

Bölgesel masajlarla belli noktalar harekete geçirilirken, vücudun tamamına uygulanan masajlar tüm vücudu etkileyen türdendir.

Güne zinde bir vücutla başlamak isteyenler klasik masajı tercih edebiliyor. Klasik masaj, masaj yağıyla kullanılarak uygulanan, kişinin keyifli hissetmesini sağlayan dinlendirici bir türdür.

Fatih İlçesinin Tarihi

Fatih Roma İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluklarına başkentlik olmuş bir bölgedir. Geçmişinin 8500 yıl gibi uzun süreli ve köklü olması ilçeyi önemli kılıyor. Zengin tarihin izlerini Fatih ilçesinin her alanında görmek mümkün oluyor.

Ulaşım İmkanları

Deniz, kara ve raylı sistemlerle Fatih ilçesine ulaşım yapılır. İstanbul ilinin en rahat ulaşımı olan ilçelerden biridir. Feribot seferleriyle Sirkeci-Harem arasından, Eminönü iskelesindense Kadıköy, Üsküdar ve İstanbul Boğazı’na seferler düzenleniyor. Haliç kıyısından düzenlenen Haliç seferlerini kullanarak da Fatih’e ulaşmak mümkündür.

Gezilecek Yerler

Fatih tarihi yarımadanın tek ilçesidir. Bu bölgede çok sayıda ve önemli tarihi eserler bulunur. Gezip görülebilecek yerlerden bazıları şunlardır:

-İstanbul Surları

-Topkapı Sarayı

-Sultan Ahmet Camii

-Mısır Çarşısı

-Kapalıçarşı

-Ayasofya Camii

-Fatih Camii

-Beyazıt Camii

-Süleymaniye Camii

-Yeni Cami

-Aya İrini Kilisesi

-Nuruosmaniye Camii

-İstanbul Arkeoloji Müzesi

-Galata Köprüsü

-Gülhane Parkı

-Yerebatan Sarnıcı

-Türk ve İslam Eserleri Müzesi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 4,25 / 5)

Yorum Yap