Avrupa Yakası Masaj Salonları

Eyüp İlçesindeki Masaj Salonları

Eyup Masaj Salonlari

İstanbul’un Eyüp İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Eyüp İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Roma Life Masaj Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Dokunma ve yoğurma anlamlarına gelen masaj, yorgun ve hasta organın fonksiyonlarını yeniden kullanır hale getirir. Romatizma ağrıları, migren ağrıları masajla giderilir.

Masaj yoluyla çalıştırılan bazı kaslar dolaşımı hızlandırır, atık maddeleri vücuttan uzaklaştırır. Masaj sonrasında kaslar toparlanma gösterir. Kaslardaki zayıflık ve sarkık görünüm yerini sıkı hale bırakır.

Masaj yapılan deride yağ bezleri harekete geçer ve terleme meydana gelir. Ter bezlerinin salgılanmasıyla beraber deride yumuşama görülür, cilt esneklik ve sağlıklı görüntü kazanır.

Atardamarlar ile kılcal damarların genişlemesiyle deriye fazla kan miktarı aktarılır. Böylece kan deride fonksiyon artışı sağlar.

Masajın eğitimini almış masörlerce yapılması doğru etkiyi almayı sağlar. Yanlış kişilere yaptırıldığında istenilen etkiler alınamaz.

Masajın uygulanmasının sakınca oluşturduğu durumlar da bulunur. Kanser gibi rahatsızlıklarda doktor tavsiyesi olarak masaj uygulanmalıdır. Doktor tavsiyesiyle kanserli hastalara yapılan masajların da ağrıları azalttığı görülmüştür.

Eyüp İlçesinin Tarihi

İstanbul’un fethinden sonra surların dışında Türkler tarafından kurulan ilk yerleşim yeri Eyüp’tür. Eyüp iki nehir arasındaydı ve köy olarak adlandırılan bölgede Bizans döneminde kiliseler de vardı. Daha sonra bu bölgede mezarlıklar da kuruldu. Eyüp’te yakın zamanlardaysa doğal güzelliğinin korunması adına fabrikalar kapatıldı.

Ulaşım İmkanları

İETT otobüsleri kullanılarak Eminönü, Taksim ve Mecidiyeköy gibi merkez ilçelerden Eyüp’e otobüs seferleri düzenleniyor. Otobüsler kullanılarak ulaşım sağlanabilir.

Gezilecek Yerler

Eyüp gezilecek yerler konusunda kabarık bir listeye sahiptir. Doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve bölgeleriyle Eyüp’te gezilecek yerlerden bazıları şunlardır:

-Eyüp Sultan Camii

-Eyüp Sultan Türbesi

-Feshane

-Pierre Loti

-Vialand

-Santralİstanbul

-Caferpaşa Medresesi

-Göktürk Göleti

-Eyüp İskelesi

-Binbaşı Mesire Yeri

-Fatih Çeşmesi Mesire Yeri

-Hirami Ahmet Paşa Mescidi

-Karyağdıalibaba Tekkesi

-Eyüp Teleferiği

-Haliç

-Rahmi Koç Müzesi

-Mehterhane

-Fener Rum Ordodoks Patrikhanesi

-Ayvansaray

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap