Soru - Cevap

Evde Masaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Ayrıntılar

Evde Masaj Yaptırmanın Püf Noktaları

Evde Masaj Yapmanın Püf Noktaları Nedir ?

Soru Gönderen: Hakan ATEŞ

Hocam merhaba benim sırt bölgemde bir hayli ağrı oluyor ancak nasıl bir tedavi uyguladım ise ağrıların geçmesinde başarılı olamadım yalnızca düzenli olarak yapılan sırt masajı ağrılarımın hafiflemesine neden oluyor bunun için bana evde eşimin yapabileceği şekilde masajın püf noktalarını anlatabilir misiniz?

Uzman’nın Cevabı

Öncelikle merhaba sırt ağrısı genellikle erkek hastalığıdır diyebiliriz çünkü sırt ağrıları çekenlerin başında erkekler ön sırayı almaktadır. Size doğru masajın püf noktaları konusunda açıklayıcı bir bilgi verebilirim. Öncelikle masaj esnasında eşinizin size bir kuvvet kullanması gerekmiyor bunun için sırtın belirli bölgelerine basınç uygulanması yeterlidir bu esnada vücut ağırlığından destek alabilir. Sizin ise o esnada yapmanız gereken tek şey konuşmadan masaja konsantre olmak çünkü bu sayede dikkatiniz dağılmamış olur. Unutmayın ki bütün dokunuşlar sizi rahatlatmak adınadır ve masajınız bir süre sonra akıcı bir hal alacaktır bu da sizi gerek psikolojik gerekse fiziksel yönden rahatlatacaktır.

Evde Masajın Püf Noktaları

  • Masaj sırasındaki en önemli hareketlerden bir tanesi de tamamiyle gevşemiş olmaktır bu sayede kendinizi de zorlamamış olursunuz
  • Masaj için en önemli hareket ttmik olmasıdır bu sayede vücuda dalga gönderilir ve rahatlarsınız.
  • Yapılan masaj size keyif değil de acı veriyorsa onu hemen orada bırakmalısınız.
  • Vücudunuza uygulanan basıncı hafiften başlatın ve daha güçlüye doğru değiştirin kemikli alanlara basıncı azaltıp kaslı bölgede yükseltebilirsiniz.

Masaj yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir? Diyorsanız videomuzu izlemenizi öneriyoruz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 oy, ortalama: 3,80 / 5)

1 Yorum

  • Video gerçekten çok bilgilendirici olmuş. İzledim sonuna kadar. Dikkat edeceğim söylediklerinize.

Yorum Yap