Soru - Cevap

Evde Masaj Yağı Nasıl Yapılır

Doğal Ev Yapımı Masaj Yağı Tarifi

Evde Masaj Yağı Yapmak İstiyorum

Soru Gönderen: Nazlı ÇELİK ÖYKÜ

Masaj yağlarının masaj esnasında iyi geldiğini biliyorum ve kendim evde bu şekilde masaj yağı hazırlayabilir miyim evde masaj yağı nasıl yapılır

Uzmanın Cevabı

Aslına bakılırsa masaj yağı hem oldukça faydalı bir o kadarda evde hazırlaması basittir. Bu konuda sizin için önemli olan konu nasıl bir masaj yağı yapmak istediğinizdir çünkü her masajın kendine özgü bitkisel karışımları vardır. üstelik bazı masaj yağları piyasa da hemen bulunabilirken bazıları ise güçlükle bulunmaktadır. Bu nedenle birinci olarak hangi masaj için hangi yağı hazırlamanız gerektiği. Yağı hazırladıktan sonra ikinci bir konu ise yağı nerede saklayacağınızdır bu sorunun cevabını yağınızı hazırlamadan vereyim cam şişede muhafaza etmenizdir. Çünkü masaj yağının içerisine konan esanslar plastik şişe içerisinde korunmazlar.

Kısaca belirtmek gerekirse sizin için önemli olan yağ jojoba yağıdır çünkü bu yağ neredeyse hemen hemen her cilt için bir hayli iyi ve sağlıklıdır. Üstelik bu yağ vücudunuz tarafından kolayca emilebilmektedir. Alternatif olarak ise genellikle tatlı badem yağı yada zeytinyağı hatta üzüm tohumu yağıda sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu yağların hepsi genellikle tüm ciltlerde iyi gelmektedir ve bir yumuşama etkisi sağlamaktadır bunun yanı sıra size belirtebileceğimiz bir çok yağ vardır. dilerseniz bunları da diğer sorularda yanıtlamış olalım.

Ev ortamında masaj yağının hazırlanması

Son zamanlarda çok streslisiniz ve biraz rahatlanmağa ihtiyacınız varsa evde hazırlayabileceğiniz bir yağla masaj yaptırarak rahatlayabilir görebilirsiniz.

Malzemeler

  • 50 gram susam yağı
  • 10 gram lavanta yağı
  • 15 gram portakal çiçeğinin yağı
  • 2 çubuk tarçın
  • 1 adet portakal kabuğu

Hazırlanışı ve uygulaması:
Susam, lavanta ve portakal çiçeği yağını bir kabın içine alın. Çubuk tarçınları da kaba yerleştirin. Sonra portakal kabuğunu rendeleyip karışıma katın. Bu karışımı güneş gören bir yerde 2-3 gün tutun. Tarçın ve portakal kabukları kokusunu bıraktığında masaj yağı kullanıma hazır hale gelecektir.

Masaj Yağları Hakkında Daha fazla bilgi için lütfen videomuzu izleyiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 5,00 / 5)

1 Yorum

Yorum Yap