Avrupa Yakası Masaj Salonları

Esenler SPA Merkezleri

Esenler SPA Merkezleri

İstanbul’un Esenler İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Esenler İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Grand S Spa Center

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj sonrasında kişilere yöneltilen sorulara göre herkeste rahatlama hissi yarattığı kanısına varılmıştır. Yapılan araştırmalara göre masaj insan üzerinde olumlu psikolojik etki yaratmaktadır. Kaslara uygulanan masaj performansı yükseltmektedir.

İnsan üzerinde hem psikolojik hem de biyolojik etki yaratan masaj hamile bayanlara, bebeklere de rahatlıkla uygulanabiliyor. Hamile bayanların yaptırdığı masajlar sonrasında hamilelik sancıları azalıyor. Stres seviyesini düşürdüğü kanıtlanmıştır.

Prematüre bebeklere yapılan masajlar sonrasında hayata daha rahat adapte oldukları kanıtlanmış ve kilo almaya başlandığı görülmüştür.

Yorgun düşen kaslar masajla dinlenir ve gevşeyerek rahatlar. Salgılanan endorfin hormonuyla kişi kendini mutlu hisseder. Psikolojiyi etkilemesi kadar ciddi hastalıkların oluşmasına engel olur ve başlangıç evresindeki hastalıkların ilerlemesini durdurur.

Klasik masaj uygulamasıyla dolaşım sistemleri harekete geçer. Kan akışının hızlanmasıyla dokularda sıvı değişimi olur ve vücudun besini olan oksijen miktarı artış gösterir.

Esenler ilçesinin tarihi;

Bizanslılardan kalma bir yerleşim alanı olan Esenler, İstanbul’un Türkler tarafından fethedilmesine kadar bir köydü. 1940 yıllarında gerçekleştirilen değişikle Esenler adını almış, 1993 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe haline gelmiştir.

Ulaşım imkanları;

Esenler Yeni Otogar’ın yakınlarında olan belediye otobüsleri ve servislerle birçok semte ulaşım mümkündür. Sirkeci tren istasyonuna da yakın olan Esenler, vapurla da Eminönü ve Haydarpaşa Tren İstasyonlarına rahatlıkla ulaşım yapılabilecek bir ilçedir.

Gezilecek yerler;

Merkezi bir semt olması ve özellikle Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni içerisinde barındırması nedeniyle Esenler birçok alışveriş merkezine yakındır. Fakat tarihi ve turistik olarak gezilebilecek mekanlara sahip değildir. Tramvay, tren, metrobüs hatları gibi birçok ulaşım çeşidi Esenler’de mevcuttur. Bizans Dönemi’ne ait kemerler, çeşmeler ve sebiller görmek mümkündür.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 oy, ortalama: 3,60 / 5)

Yorum Yap