Avrupa Yakası Masaj Salonları

Esenler İlçesindeki Masaj Salonları

Esenler Masaj Salonlari

İstanbul’un Esenler İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Esenler İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Bu ilçe için henüz bir ilan açılmamış, Size yardımcı olamadıgımız için üzgünüz. Dilerseniz üst menüden Masaj Salonları linkimizi takip ederek, diğer ilçelerdeki konumu size en yakın masaj salonlarını bulabilirsiniz

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj yararları kanıtlanmış olan doğal tedavi yöntemidir. Kan dolaşımını hızlandırır ve vücuda esneklik kazandırır. Kas dokularına yağlarla yapılan tedavi sayesinde optimum hareket elde edilir.

Vücutta boşalan yağ dokularının sarkık görünmesini engelleyecek en etkili yöntem masajdır. Boşalan yağ dokularını sıkılaştırma etkisi vardır. Yaşam şartlarına bağlı olarak kişinin karşılaştığı stres, yorgunluk gibi durumlar kişi üzerinde olumsuz etkiler bırakır. Uygulanan masajla bu durumlar kişiden uzaklaşır ve yerini rahatlama alır.

Metabolizmayı hızlandırmasının yanında cildi güzelleştirir ve cilde esneklik sağlar. Masaj sonrasında kişi vücudunun farkına varır ve masajı hayatın önemli parçası haline getirir. Masajı yapanla masaj yaptıran arasında elektromanyetik enerji değişiminin yaşandığı masaj hayat enerjisi adı altında değerlendirilir ve rahatlamada etkin rol oynar.

Masajla ilgili yapılan klinik araştırmalar ise zihinsel uyanıklığı arttırdığını, matematiksel zekayı keskinleştirdiğini gösteriyor.

Esenler ilçesinin tarihi;

Esenler Bizanslılardan kalan yerleşim alanıdır. Türkler İstanbul’u fethedene kadar yerleşim konumu köydü. 1940 yılındaysa yapılan değişiklikler sonrası Esenler adını almış ve 1993 yılında Bakırköy’den ayrılıp ilçe olmuştur.

Ulaşım imkanları;

Esenler’den diğer ilçelere ulaşılmak istendiğinde Yeni Otogar yakınından kalkan belediye otobüsleri ve servisler tercih edilebilir. Esenler Sirkeci tren istasyonuna da yakındır. Vapurla ulaşım yapılacağında Eminönü ve Haydarpaşa Tren İstasyonlarına ulaşım sağlanabilecek bir semttir.

Gezilecek yerler;

Esenler merkezi konumda olan bir semttir. İlçe Şehirlerarası Otobüs Terminalini içerisinde bulunduruyor. Bu nedenle çok sayıda alışveriş merkezine sahiptir. Tarihi ve turistik olarak gezilebilecek yeri bulunmayan bir ilçedir. İlçede Bizans döneminden kalma kemerler, çeşmeler ve sebiller vardır. Tarihi yerler bakımından Esenler’de gezilecek yerler ise şunlardır;

-Buz Müzesi

-Atışalan Su Kemeri

-Turkuazoo İstanbul

-Hünkar Kasrı

-Davutpaşa Kışlası

-Sultan Ahmet Camii

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap