Soru - Cevap

En Kolay Masaj Nasıl Yapılır

nasıl masaj yapabilirim

Nasıl Masaj Yapabilirim ?

Soru Gönderen : Dilara BOZDAĞ

Hocam merhaba ben İstanbul’ dan Dilara eşim yoğun çalışma şartları nedeniyle akşam eve geldiğinde bitkin bir halde oluyor birkaç kez ben eşime masaj yaptım ve bana çok iyi geldiğini söyledi. Eşime akşam işten geldiğinde yorgunluklarının ve ağrılarının azalması için masaj yapmak istiyorum ama nasıl yapacağım konusunda bir bilgim yok yani kara düzen halletmeye çalışıyorum acaba rica etsem bana nasıl masaj yapacağım konusunda fikir verir misiniz düzenli olarak eşime masaj yapmak istiyorum da.

Uzmanın Cevabı

Son zamanlarda birçok bayan eşime nasıl masaj yapmalıyım ya da nasıl masaj yapacağım diye sorular sormaktalar sanırım bu bilinç giderek artıyor. Anlatmaya şuradan başlayabiliriz masaj yapılan insanın derisi gevşer ve bu sayede kan dolaşımı vücudun her bölgesine eşit bir şekilde dağılır. bu nedenle de özellikle gün boyu oturan ya da yoğun olarak çalışan kişilerin düzenli masaj yaptırmaları önemlidir. Ayrıca masaj insanı zinde ve dinç tutar bu sayede insan kendini yorgunluk karşısında bırakmaz.

Yoğun çalışan kişilerin kaslarında kireçlenmeler meydana gelir bu kireçlenmelerin tedavisinde de en etkin yöntem masaj yaptırmaktır. Bu sayede kaslar gevşer ve kanla dolarlar. Eşinize masaj yaparken sizden ricam özel yağlar var bu yağların görevi bazen rahatlatmak bazen de ödem sökücü olmasıdır. Şimdi burada sizin yapmanız gereken şey her gün ya da iki günde bir yaklaşık olarak 40–60 dakika arasında kocanızın vücudunda ovalama, sıvazlama ve titreşimle masaj uygulaması yapmaktır. Bu sayede kocanızın kaslarındaki yorgunluk günden güne azalacaktır. Üstelik bu masajı sadece ağrılarının olduğu zaman değil de her zaman yapabilirsiniz oldukça iyi gelecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 3,50 / 5)

1 Yorum

Yorum Yap