Soru - Cevap

Elektrikli Masaj Aletleri

Elektrikli Masaj Aletleri

Elektrikli Masaj Aletleri Ne Kadar Sağlıklı

Soru Gönderen: Nermin DİZDAR

Hocam merhaba ben İstanbul’ dan Nermin Merak ettiğim bir konu var bunu bilimsel açıdan bir yere konduramadım. Ben bir zayıflama sürecine başlamak istiyorum ama bu zayıflama sürecin elektrikli masaj aletlerinden destek almayı düşünüyorum. Elektrikli masaj aletleri sağlıklımıdır değimlidir bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Uzmanın Cevabı

Aslına bakarsanız bu konu hakkında henüz bugüne kadar kesin bir şekilde açıklanmış bir veri yok ancak biz kesin sağlıklı bir bilgi olmadığı için hastalarımıza bu yönde tavsiyelerde bulunmuyoruz fakat bize gelen hastalardan bazıları ise titreşimli masaj aleti kullandıkları ve bu yolla da zayıfladıklarını iddia ediyorlar. Aslında biz bunun ne derece doğru olduğunu bilemiyoruz tabi ve bunun doğru olduğunu düşünmek zorunda kalıyoruz. Bana sorarsanız zayıflama konusunda yapılabilecek her türlü girişimi desteklemek lazım çünkü zayıflama sorunu bugün ülkemizde neredeyse yüksek yüzdelere ulaşmış durumda. Yani

Biz insanları zayıflama yönünde yapmış oldukları her girişim için destekliyoruz ama bunları doktor kontrolünde yapmaları şartı ile. Sonuçta bir işe başlanıyor ve heveslerinin kırılmaması gerekiyor çünkü zayıflama girişimlerinin % 80’ i can sıkıntısı ve psikolojik sebeplerden dolayı yarıda bırakılıyor. Bu nedenle zayıflama sürecine giren kişilere destek olmak için zararlı denmediği sürece bizce bir sıkıntısı yok. Ancak bu noktada sizin dikkat etmeniz gereken durum zayıflamayı titreşim yaparak beklemek değil spor egzersiz düzenli beslenme ile birlikte masaj aleti şeklinde yapmanız gerekiyor.

Masaj aletleri ile ilgili Masaj uzmanımıza gelen diğer soruları da okumak isterseniz linklere tıklayınız.
Masaj Aleti Önerisi
Evde Masaj için Masaj Aleti

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)

1 Yorum

  • Önerdiğiniz bir marka var mıdır? Nereden almalıyım aletleri. Zayıflamak istiyorum yardımcı olur musunuz?

Yorum Yap