Masaj Ansiklopedisi

Dört El Masajı

4 El Masajı

Dört El Masajı İki kişinin uyumlu bir şekilde birlikte yaptığı bir masaj tekniğidir. Dört El Masajındaki amaç İki farklı tür enerjinin tek bir kişiye vererek kişinin bedenindeki kötü enerjiyi alıp pozitif enerjiye döndürmektir. Her masaj gibi bu da kişide aşırı gevşeme ve rahatlama hissi uyandıracaktır.

Dört el masajı yaptırdıktan sonra asla hissettiğiniz rahatlık hissini unutamayacak ve bu artık sizin için bir ihtiyaç haline gelecektir. Bu masaj yöntemiyle bedeninizdeki enerji merkezleri harekete geçirilir ve çakralarınızdaki tıkanıklıklar açılır. Bu masajın süresi ortalama elli dakikadır. Elli dakika içerisinde vücudunuzdaki kötü enerjilerden kurtulmanın yanı sıra uzun süre etkisi devam edecek bir rahatlama hissi duyacaksınız. Günümüzde masa başı işlerden dolayı bel boyun, omuz ve sırt ağrıları yaşayan çok insan vardır bunun dışında sürekli ayakta kalmayı gerektiren işlerde çalışan kişiler de bacaklarında gün geçtikçe artan ağrılar hissetmeye başlar. Bütün bu yorucu ve ağır iş koşullarından kaynaklanan kas ağrıları ve bu ağrıların oluşturduğu negatif enerjilerden kurtulmak için en çok ihtiyacınız olan şey masaj olacaktır. Yani anlayacağınız vücudunuzu tepeden tırnağa kollarınız, bacaklarınız, sırtınız, boynunuz yada belinizi rahatlatmanın yanı sıra birde iç sağlığınızı ve ruh sağlığınızı iyileştirmiş olacaksınız. İç sağlığınızı derken kastettiğim şey özellikle sindirim sistemidir.

Gevşeyerek rahatlamış bir bedenin sindirim sistemi de oldukça düzenli olacağından bu masaj sayesinde bu sorununuzdan da kurtulmuş olursunuz. Üçüncü olarak ruh sağlığınıza yaptığı olumlu etkiden bahsetmek gerekirse en önemlisi bu diyebilirim. Çünkü insan psikolojisi aldığı kararları yaptığı işleri kurduğu ilişkileri ve yaşam tarzını kısacası bütün hayatını etkiler. Eğer negatif bir ruh halindeyseniz sadece kendinizi değil kendinizle birlikte etrafınızdaki insanları da mutsuz etmiş olursunuz ve bu yüzden pek de tercih edilen bir kişi olmazsınız. Bütün bunlara mani olmak için kendinizi iyi hissedeceğiniz kötü enerjinizi üzerinizden atacağınız bir şeyler yapmalısınız. Bunun en pratik yöntemlerinden biri masajdır özellikle de dört el masajıdır işte bunun adına bir taş ile bir çok kuş vurmak da denebilir. Ayrıca hiçbir yan etkisi olmayan herkesin yaptırabileceği bir masaj türüdür

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 3,00 / 5)

Yorum Yap