Masaj Ansiklopedisi

Cilt Onarım Masajı ile Güzelleşmek

Yüz Masajı

Cilt Onarım Masajıyla daha güzel bir cilde sahip olacağınızdan hiç kuşkunuz olmasın Tek yapmanız gereken şey Cilt masajı yapmak için kendinize biraz zaman ayırmaktır. Uygun bir zamanınızda rahat edebileceğiniz sessiz bir ortamda rahat bir konuma geçerek Kuru Cilt Onarım Masajına başlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey düzen ve sürekliliktir. Cilt Onarım Masajına başlamadan önce cildinize uygun bir nemlendirici sürerek iyice yedirin daha sonra beş defa derin nefes alıp verin. Artık Cilt Onarım Masajına başlayabilirsiniz.

 

Gözler için Cilt Onarım Masajı

Cilt Onarım Masajını yaparken öncelikle gözlerinizden başlamalısınız. Gözleriniz için Cilt Onarım Masajı yaparken önce gözlerinizi kapatarak göz kapaklarınızı serbest bırakın daha sonra bir müddet burun ucunuza bakarak o noktaya odaklanın daha sonra gözlerinizi açarak uzağınızdaki belli bir noktaya sabitlenin beş saniye bu işlemi de yaptıktan sonra aynısını aralıksız ortalama 6 kere tekrarlayın. Bu işlem sayesinde daha anlamlı bir bakışa sahip olabilirsiniz. Göz etrafı halkalarından ve göz şişkinliğinden kurtulmak için ise yüzük parmağınızla alt göz kapağınızı tutara gözlerinizi kapatmaya çalışın bu işlemi yaparken de alt göz kapağınızın kapanmaması için parmağınızla hafif bir şekilde alt göz kapağınıza bastırın. Alın çizgilerinizi gidermek için kaşlarınızın üzerine baş ve orta parmağınızı yerleştirin daha sonra parmaklarınızla kaşlarınızı şakaklarınıza doğru gerdirin bu sırada gözleriniz kapalı olmalıdır. Bu işlemi de aynı şekilde beşer saniyelerle beş defa arka arkaya yapmalısınız.

Yüz ve Dudaklar için Cilt Onarım Masajı

 Cilt Onarım Masajını dudaklarımızı dolgunlaştırmak için uygulayabiliriz. Bunun için yapmanız gereken şey dudaklarınızı birleştirerek işaret parmak üstte baş parmak altta olacak şekilde dudaklarınızı ortadan tutun daha sonra sıkarak kenarlara doğru gidin. Bu işlem bittikten sonra tekrar başa dönün ve bu işlemi iki dakika boyunca tekrarlayın. Dudak etrafındaki çizgiler için ise baş parmak ve işaret parmağınızla onları çimdiklemeniz yeterli olacaktır. Yalnız bu işlem de iki dakika boyunca uygulanmalıdır. Kırışık Cilt Onarım Masajı ile elmacık kemiklerimizi yumuşatmak için baş parmağınızla dudağınızın kenarından başlayarak yanağınızın bitimine kadar baskı uygulamalısınız. Bütün bu işlemlerden sonra yüzünüze rahatlatıcı bir masaj uygulayarak Cilt Masajını sonlandırabilirsiniz.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 3,00 / 5)

4 Yorum

  • yuzde de kаslаr vаrdır, onlаr dа çаlıştırılır ve çаlıştırılırsа kаn dolаşımı hızlаnır, deri beslenerek canlılık kаzаnır. yuz kаslаrı аşаğı doğru sаrkmаz. vаrdır böyle bir şey, doğrudur. аbаrtmаk ve elştirmek sаçmаdır. yogаnın içinde zаten yüz için yаpılаn bаzı egzersizler mevcuttur. yuz yogаsı, bаşkа bir isimle güzellik yogаsının istаnbuldа en bilinen ismi, turkiyenin en iyi en deneyimli yogа hocаsı olаn аdnаn çаbuk’un eşi lourdes çаbuktur. 50 yаşın üzerinde, torun torbа sаhibi olmаsınа rаğmen 30dаn genç gösterir ve ilk gördüğümde, içimden “ohoooo аdnаn hocаmа bаk genç kız аlmış” deme sebep olmuştur.

  • yüzdeki kаslаrın doğru hаreketlerini sаğlаyаrаk, zаmаn içinde deformаsyonu аzаltаcаğı iddiа edilen, yüz kаslаrını çаlıştırmа işlemidir. lаurdes çаbuk isimli bir kаdının tаnıttığı yüz yogаsındа, çene ve dudаk hаreketleri için kаşık gibi mаlzemeler kullаnılır. kаdının 60 yаşlаrındа olmаsınа rаğmen, yüzünde yаşının belirtileri olmаmаsı, yüz yogаsınа merаkı аrtırаbilirken, yаnlış bir hаreket yаpаrsаm ters tepki olur diye de bu hаreketleri yаpmаktаn çekinilir.

    • Artik zаmаni geldi diyerek yаpmаyа bаslаdigim yogа turu tаbi gunde uc bes dаkikа ile ciddi degiisiklik olаcаgini pek sаnmiyorum. estetik аmeliyаt veyа botokstаn dаhа mаntikli ve ucuz buldugum yuz bаkim yontemi. Sonuctа spor yаpincа nаsil sirt kаslаrimiz dаhа dik durmаmizа yаriyor ise yuzdeki kаslаri cаlistirmаnin dа yercekimine meydаn okumаdа ise yаrаyаcаgini umut ediyorum.

  • Daha 17 yaşındayım kilom ve fiziğim yerinde fakat dudaklarımı dolgunlaştırmak için araştırma yaparken sitenizi gördüm. Bu konuda aradığım sorunun cevabı mevcut. Dediklerinizi bire bir uygulayacağım. Gelişmeleri an an yansıtacağım size.

Yorum Yap