Anadolu Yakası Masaj Salonları

Çekmeköy İlçesindeki Masaj Salonları

Cekmekoy Masaj

İstanbul’un Çekmeköy İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Çekmeköy İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Bu ilçe için henüz bir ilan açılmamış, Size yardımcı olamadıgımız için üzgünüz. Dilerseniz üst menüden Masaj Salonları linkimizi takip ederek, diğer ilçelerdeki konumu size en yakın masaj salonlarını bulabilirsiniz

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj dış dünyadan kaynaklanan stresin azalması ruhsal, fiziksel, zihinsel arınmasının görülmesi sayesinde kişi üzerinde rahatlama etkisi yaratan bir armağandır.

Buğday, susam, limon, gül, portakal gibi özlü yağlar kullanılarak yapılan masajlar kişi üzerinde yağ yakıcı, ödem sökücü, besleyici işlevler görür.

Sıvazlama, yoğurma, titretme, ovma gibi tekniklerle kaslar rahatlar, vücut stresten arınır ve insan kendini keyifli hisseder.

Vücut sistemlerinde doğrudan ve dolaylı etkiler bırakan masaj kişiyi ruhsal bakımdan dinlendirir. Kan seviyesini arttırarak kalp damarlarında tıkanma ve kalp krizi riskini azaltır. Hücre yenilenmesinde etkilidir. Vücuttaki karbondioksit atılır ve oksijen kazanımı sağlanarak solunum ve nefes darlığı yaşanma oranı azaltılır.

Stres üzerinde olumlu etki sağladığından sosyal ilişki düzeyinde artmaya yardımcı olma özelliği de vardır. Günün sıkıntılarından arınmaya yardımcı olarak huzurlu ve mutlu insan olmanızda etkin rol oynar.

Çekmeköy İlçesinin Tarihi

İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Çekmeköy’ün kurulduğu dönemle ilgili kesin bilgi yoktur. Üsküdar’a bağlı eski köylerden olduğu biliniyor.  2009 yılındaysa Ömerli, Alemdağ ve Taşdelen belediyeleri tüzel kimliğini kaybetmesiyle 17 mahalle 5 köyle birlikte ilçe olmuştur.

Ulaşım İmkanları

Çekmeköy ulaşım ağlarına uzak olan bir ilçedir. Ancak başlatılan metro çalışmalarıyla Çekmeköy sakinleri Marmaray’a bağlanacak hat sayesinde Yeşilköy havaalanına kadar ulaşım sağlama imkanını sahip olacak.

Gezilecek Yerler

Çekmeköy arazisi geniş ancak kıyı ilçesi olmaması nedeniyle nüfus yoğunluğunun az olan bir ilçedir. Anadolu yakasında bulunuyor. İlçeyi gezmek isteyenler için bazı tarihi yerler bulunuyor. Gezilecek bazı yerler şunlardır;

-Yeşilbahçe

-Saklıbahçe

-Güvercinlik Mesire Alanı

-Seçkin Atv Piknik Alanı

-Çınar Piknik Alanı

-Taşdelen Mesire Alanı

-Avcı Aile Piknik Alanı

-Anılar Piknik Alanı

-Kamelya Piknik Alanı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 oy, ortalama: 3,80 / 5)

Yorum Yap