Avrupa Yakası Masaj Salonları

Çatalca İlçesindeki Masaj Salonları

Catalca Masaj Salonlari

İstanbul’un Çatalca İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Çatalca İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Bu ilçe için henüz bir ilan açılmamış, Size yardımcı olamadıgımız için üzgünüz. Dilerseniz üst menüden Masaj Salonları linkimizi takip ederek, diğer ilçelerdeki konumu size en yakın masaj salonlarını bulabilirsiniz

Bunları Biliyor Musunuz?

Yoğurma anlamını taşıyan masaj, yüzyıllardan itibaren egzersizlerle birlikte kullanılır. İlk kullanılmaya başlandığında vücuda güç vermek ve cilde güzellik kazandırmak amaçlıydı. Yunanlıların hastalıkların tedavisinde de etkili olduğunu öne sürmesi üzerine tüm dünyada doğal tedavi yöntemi olarak tercih edilmeye başlandı. Öyle ki doktor reçetelerinde bile yerini almış durumda.

Derialtındaki dokulara, kaslara, iç organlara, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerine yönelik yapılan masajlar tedavi amacını içerir. Darbeler, ovmalar, titretmelerle vücutta bölgesel olarak kan dolaşımı artar, damarlar genişler ve dokuya ulaşan kan miktarının artmasıyla vücut içinde oksijen oranı artar.

Koruyucu tedavi olarak tercih edilen masaj artık lüks ve keyiften daha fazlasını insanoğluna sağlıyor. Yorgunluk, sinir, stres gibi durumlarda terapi niteliğini taşır.

Masaj merkezlerinde uygulanan masaj, eğitimini almış masörler tarafından uygulanır. Bu da kişinin doğru yöntemlerle masajdan yararlanmasını sağlar.

Çatalca ilçesinin tarihi;

Doğu Roma ve Roma İmparatorlukları döneminde ‘’Metra’’ adı ile anılmakta olan Çatalca ilçesinin tarihi çok eskiye dayanır. Yüzyıllardır yerleşim yeri olarak çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Çatalca, Osmanlı hakimiyetine girdiği dönemde dağın dibinde olduğu gerekçesiyle ‘’Çatalca’’ olarak resmiyet kazandı.

Ulaşım imkanları;

İstanbul merkezine 60 km mesafede yer alan Çatalca, E-5 Karayolu ve E6-TEM yolları üzerindedir. Daha çok hususi araçlarla ulaşım mümkündür. Ayrıca otobüslerle ve çeşitli özel servislerle Çatalca’yı ziyaret edebilirsiniz.

Gezilecek yerler;

İlçe olmasına rağmen, birçok ilimize göre daha fazla gezilmesi gereken mekana ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Evcik, Ormanlı, Çilingoz, Yalıköy Plajları yaz aylarında turist akınına uğramaktadır.  Bunların yanı sıra gezilmesi gereken diğer mekanlar:

-Dağyenice Alaiye Şehitliği

-Georgios Kilisesi

-Mübadele Müzesi

-Ali Paşa Camii

-Katırcı Köprüsü

-Kabakça Piknik Alanı

-Kurşunlugerme Su Kemeri

-Çatalca Anıt Ağaçlar

-Ferhatpaşa Çeşmesi

-Topuklu Çeşmesi, vb.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap