Avrupa Yakası Masaj Salonları

Büyükçekmece İlçesindeki Masaj Salonları

Masaj Salonu

İstanbul’un Büyükçekmece İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Büyükçekmece İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Mavi Ada Güzellik ve Masaj Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masaj ovma, döndürme, basınç ve yoğurma  gibi farklı yöntemler yoluyla uygulanır ve hepsi farklı amaçlara hizmet eder. Bölgesel ovmalar kan dolaşımını arttırırken, damarlar da genişler. Yumuşak dokular uyarılarak vücutta fizyolojik ve psikolojik yarar sağlar.

Kasların susuz kalmasıyla birbirine yapışan dokular, masajla canlanır ve normal haline döndürülür. Uykusuzluk gibi psikolojik durumlarda etkili olur. Kas krampları ve yaralanmalarda masaj akut devresinden sonra uygulanır.

Migren, hipertansiyon ve gerilimden kaynaklanan baş ağrılarına masaj uygulanması en ideal tedavi yöntemidir. Kabızlık sorununda doğru noktaya yapılan masaj sorunu ortadan kaldıracaktır.

Masaj sırasında kullanılan yağlar vücutta emilim göstererek hastalıklara karşı direnç kazandırılır. Başlangıç safhasındaki hastalıklar tedavi edilir. Masajın tedavideki en önemli özelliğiyse ciddi rahatsızlıkların oluşmasını engellemesi özelliği olmasıdır. Masaj sırasında salgılanan endorfin kişide psikolojik rahatlık kazancı sağlar ve psikolojik terapi özelliği taşır.

Büyükçekmece ilçesinin tarihi;

Yüzölçümü bakımından ele alındığında, İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisidir. Konumu dolayısıyla harika bir doğal görüntüsü vardır. Büyükçekmece’de ülkemizin en büyük sergi alanı olan TÜYAP bulunmaktadır. Sahil kenti olması ile kültürel ve sosyal alanlara ev sahipliği yapmaktadır. Festivaller, fuarlar ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Ulaşım imkanları;

Direkt metrobüs ulaşımı olmasa da, bazı İstanbul ilçelerine metrobüs ile dolaylı olarak ulaşmak mümkündür. Otobüs seferleri ise Bakırköy ve Yenibosna merkezlerine direkt olarak yapılabilmektedir.

Gezilecek yerler;

Daha çok popüler bir yazlık ve dinlenme alanı olarak ziyaret edilmektedir. Özellikle yaz aylarında İstanbul’un yoğun stresinden uzaklaşmak ve dinlenmek için tercih edilmektedir. Etrafında çeşitli restoran ve kafelerin bulunduğu, huzur dolu ortamı ile binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Büyükçekmece Gölü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca gezilmesi gereken diğer mekanlar:

-Büyükçekmece Kervansarayı

-Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi

-Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü

-Sokullu Mehmet Paşa Camii, vb.

-Kordonboyu

-Kurşunlu Han

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 4,33 / 5)

Yorum Yap