Soru - Cevap

Burun Masajını Nasıl Yapmalıyım

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Burun Masaj

Burun Masajını Nasıl Yapmalıyım, Nelere Dikkat Etmeliyim. ?

Soru Gönderen: Meltem AYDIN

Hocam merhaba benim size sormak istediğim konu burun estetiği ameliyatı oldum ama bana ameliyat sonrasında nasıl burun masajı yapacağım konusu hakkında bilgi verilmedi burun masajı yaparken nelere dikkat etmeliyim bu konuda sizden bilgi almak istiyorum

Uzmanın Cevabı

Burun estetiği ameliyatları sonrası burunda şişme kaçınılmaz olur bu şişme zaman içerisinde azalsa ve kaybolsa da bazen kalıcı olabilir. Özellikle kalın burun derisi olan kişilerde bu sıklıkla görülebilir.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATLARI SONRASI MASAJ

Öncelikle ellerinizi köprücük kemiği üzerindeki boşluklara koyun o çukurluğu bulduktan sonra bu noktaya çok hafif bir şekilde pompalama hareketi yapacaksınız. hafif ve yavaş bunu yapma nedeniniz bütün yüzdeki ak kan damarlarının boşaltım yeri burasıdır öncelikle burayı uyardıktan sonra yüzdeki boşalma çok daha hızlı olur sadece burun ameliyatları sonrası şişlik için değil bütün yüzünüzdeki şişlikler için bu masaj oldukça etkilidir bu hareketten sonraki yapmanız gereken nokta yüzünüzü aşağı doğru sıvamaktır ama burada kritik olan nokta yüzünüzü hafif bir şekilde ve parmak iç taraflarınızı kullanarak yapmanız. Asla fazla bastırmayın çünkü lenfatikler oldukça hassas çok bastırdığınızda direnajlar bozuluyor. Burnunuzdan başlayarak o ilk başta belirttiğim çukurlukların olduğu bölgeye doğru. Yukarıdan aşağıya bu işlemi yeni operasyon geçirmiş olsanız bile burnunuza yapabilirsiniz hiçbir sakıncası yoktur. Her gün sabah akşam yaklaşık 5 dakika yapmanız yeterli.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Burun Masaj

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 3,00 / 5)

3 Yorum

  • Hocam bende ameliyat oldum. 1 gün sonra taburcu edildiğim zaman bilgi verildi bana. Masaj yaptıktan sonra anormelleşti burnum. Doktora gittiğimde tekrar ameliyat olacağımı söyledi. Sizce napmalıyım?

Yorum Yap