Masaj Ansiklopedisi

Bölgesel Lokal Masaj Nasıl Yapılır

Baş boyun ve omuz ağrıları masajı

Lokal masaj bölgesel olarak vücudun istenilen ya da ihtiyacı olan bölümüne yapılan masaj türüdür. Bölgesel Masaj dediğimiz bu masaj türünde yalnızca yüze, bacaklara, sırta veya başa masaj yapılabilir. Masaj tedavisi kas ve basınç noktaları özel bir odaklanma ile manipülasyon ve vücudun yumuşak dokularının sürtünme içerir. Lokal masaj fizik tedavinin bir parçası olarak kullanılabilir ya da kaslardaki sıkı alanların dinlenmesine yardımcı olabilir. Diğer durumlarda, vücudun diğer bölgelerinde ağrı veya sağlık sorunları rahatlama sağlar ve vücudun basınç noktaları odaklanarak yapılabilir.

Lokal masajın sayısız biçimleri vardır. Çoğu insan kendi masaj yöntemlerini yaratabilir. Bu deneyim ile ilgilidir. Kullanılmamış bir yöntem ile rahatlama sağlamak ise para biçilemez bir olgudur. Sopa ile lokal masaj uygulamaya başlayan bir işletmenin sadık müşteriler edindiği bilinmektedir. Bazı kişiler bu masaj için ya kendi hem cinsini seçer ya da karşı cinsten birini tercih edebilir. Genelde bayanların eli hafif olarak bilinir. Bu nedenle yaralanma gibi durumlarda çok ağrı çeken kişiler bayan uygulayıcı istemektedir. Lokal masaj tam vücut masajına da dönüşebilir. En azından çoğunlukla rahatlama hissini sadece sorunlu olan bölge değil tüm vücut hak etmektedir. Lokal masajda masaj yapılacak bölgenin açıkta olması yeterlidir. Masaja ihtiyacı olan bölgedeki sorunu iyi bir masaj terapisti eli ile dokunarak dahi anlayabilir. Vücutta damarlarda ya da kaslarda olan sorunları el ile keşfedebilir. Bu nedenle doktor görevinde kendini hissedenler bile bulunmaktadır. Bu işte tecrübenin nerden kaynaklandığına önem veriyorsanız lisansını sormayı unutmamalısınız. Bir mesaj terapistinin lisansını ise saygın kuruluşlarda sormanıza gerek yoktur. Fizik tedavi ofisleri, sağlık kulüpleri ya da doktor veya masörler ile çalışmak insanlarla çalışarak oldukça güvende hissedebilirsiniz.

Lokal masaj için eğitim almış kişiler daha ilk seansta farkını ortaya koyacaktır. Kullandığı malzemeler ve uçucu yağlar ile tam bir rahatlama söz konusu olacaktır. Bacak ağrısı çeken kişilerin düzenli şekilde bölgesel masaj uygulamasında kan dolaşımı hızlanır ve damarlardan kaynaklanan ağrılar en aza indirilir. Bunun gibi birçok örnek bu tekniğin alternatif bir kaynak olduğunun kanıtıdır. Bölgesel lokal masajın nasıl yapıldıgı hakkında daha fazla fikir edinmek için youtube kanalımızdaki Lokal masaj videosunu izleyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 4,33 / 5)

2 Yorum

  • 1 saatliğine dünyadаn ayrılmanızа yarayan masaj şekli. аfferim balililere, işlerini biliyorlаr.

  • lokаl olаrаk yаpılаbileceği gibi tаm vücut masajlarındа bitirişe yаkın en son gerçekleştirilen ve vücuttа biriken enerjinin üzerinizden uçup gittiğini hissedeceğiniz son dokunuşlаr.

Yorum Yap