Masaj Ansiklopedisi

Bioenerjideki Bilinmesi Gereken Sırlar

Bioenerji

İlk önce Bioenerjinin ne olduğunu kısaca bir tanımla öğrenmeye çalışalım. Bioenerji, biyoenerji terapistinin var olan enerji sirkülasyonunu yoğunlaştırıp pozitif bir enerji akımını Biyoenerji Masajı uyguladığı kişinin vücuduna aktararak kişinin vücudunu baştan düzenleme işlemidir. Ya da daha açık bir şekilde söylemek gerekirse yaşam ve var olma enerjisine biyoenerji denir. İnsan vücudunda biyoenerjiye etki eden faktörler vardır. Biyoenerji herkeste vardır ama bazısında çok fazla iken bazılarında daha az olabilir. Uzmanlar vücudumuzdaki biyoenerjinin azalması sonucunda bazı hastalıkların ortaya çıktığını söyler. Bu yüzden enerjimizi elimizden geldiğince yüksek tutmamız gerektiğini ve bunun bizim elimizde olduğunu vurgularlar. Şimdi çoğumuz bunu nasıl başaracağız diye kendi kendine sormuştur. gelin bunu nasıl yapacağımızı birlikte öğrenelim.

Bedenimizdeki elektrik akımları bedenimizin çevresinde aura denilen bir alan oluşturur. Bu aura hem negatif hem pozitif elektriklerden meydana gelir. Bu akımların dengeli bir şekilde olması sağlığımız açısından ciddi önem taşır. Eğer denge bozulursa akabinde sağlık problemleri baş gösterecektir. Peki bu dengeyi nasıl sağlayacağız? Bu biyoenerjisi yüksek olan kişi biyoenerjisi düşük olan kişiye enerjisini aktarma yoluyla sağlanmaktadır. Bu aktarım ise bir Biyoenerji Uzmanı tarafından doğru bir şekilde aktarılmalıdır.

Herkesin bedeninde tam yedi tane sakra vardır. Ve insan vücudundaki enerji merkezleri işte bu sakralardır. Ve bu sakralar ile enerji geçişi yapılmaktadır. Enerji kanallarımız ise birinci sakra ile yedinci sakra arasıdır. Bu sakraların vücudumuzda belli yerleri vardır ve hepsi bir hastalığı tedavi etmektedir. İsterseniz bu sakraları sırasıyla inceleyelim.

Sakra 1 : Birinci sakra kuyruk kemiğimiz ve anüs arasında yer alır bu sakra enerji sisteminin merkezidir.

Sakra2 : Kuyruk kemiğimizin üzerinde yer alır ve üreme sistemini düzenler.

Sakra3 : Omurgamızın ortasında ve göbektedir. Sindirim sistemini düzenler.

Sakra 4 : Göğüs kafesimizdedir Tansiyon, kolesterol ve kalp ritmini düzenler.

Sakra 5 : Göğüs kafesimiz ve boynumuzun arasındadır. Solunum yoluna ve deriye etki eder. Astım tarzı öksürük ve alerjik durumlarda sorun giderir.

Sakra 6 : Alnımızda iki kaşımızın ortasındadır. Bedendeki tüm sistemleri düzenler.

Sakra 7 : Başımızın en üst kısmında ve ortasında yer alır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 oy, ortalama: 4,75 / 5)

Yorum Yap