Avrupa Yakası Masaj Salonları

Beyoğlu SPA Merkezleri

Beyoglu Masaj Salonlari

İstanbul’un Beyoğlu İlçesi’ndeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Beyoğlu İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

The Green Park Taksim Hotel

The Green Park Hotel Genel Merkez

The Marmara Taksim SPA

Art Spa Merkezi – Sed Hotel

Tunel Residence Spa

AngkorWat SPA Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Dilimizde kullanılan masaj sözcüğünün kelime anlamı ‘’mass’’ diye tabir edilen ve yoğurma anlamı taşıyan Arapça bir kelimeden türetilmiştir. İç organların sistemli bir şekilde çalışmasına, derialtı dokusunun yenilenmesine, kanserli hücrelerin yerini yeni hücrelere bırakmasına yardımcı olur. Romatizmadan toplardamar iltihabına, migrenden kas ağrılarına ve sindirim bozukluğuna kadar birçok rahatsızlığa iyi  geldiği ispatlanan masaj, günümüzde onlarca teknik ile uygulanmaktadır.

Cilt rahatsızlıklarının giderilmesine bağlı olarak da uygulanan masaj teknikleri, vücut için lüks değil, düzenli aralıklarla yapılması gereken bir terapi şeklidir. Yalnızca fiziksel anlamda değil, psikolojik açıdan da tedavi edici özelliği 5 bin yıldır kullanılmaktadır. Özellikle günlük hayatın stresinden arınmamıza ve enerjik hissetmemize yardımcı olur. Yumuşak dokuların mekanik olarak uyarılması esasına dayanan masaj, bakım ve rahatlamayı bir arada sunar. Koruyucu bir tedavi tekniği olarak ele alınmaktadır.

Beyoğlu ilçesinin tarihi;

İstanbul, ülkemizin en eski yerleşim yerlerindir. Buna karşılık Beyoğlu semti İstanbul’un en son kurulan semtlerindendir. İlçe yerleşik hayata 16. yüzyıla geçmiştir. Daha sonra burası özellikle Avrupa’dan gelen yabancılar tarafından ticaret amacıyla sıklıkla kullanılmıştır ve bu Avrupalıların bir kısmı buraya yerleşmiştir.  Daha sonra Osmanlılar tarafından da 19. yüzyılda aktif olarak kullanılmaya başlanan ilçe dünyanın önemli ticaret merkezlerinden olmuştur.

Ulaşım imkanları;

Merkez ilçe konumunda olan Beyoğlu ulaşım konusunda oldukça gelişmiş bir semttir. Havaalanına kesintisiz servisleri vardır. Bunun yanı sıra metro bağlantısı bulunmaktadır. Ayrıca Galata ve Atatürk köprüleri ile Eminönü ve Fatih ilçeleri arasında kalan bölgede tramvayla ulaşım imkanına sahipsiniz.

Gezilecek yerler;

Aynalıkavak Kasrı en çok ziyaret edilen yerlerindendir. çiçek pasajı oldukça güzel bir dekorasyona sahiptir. Rengarenk tasarımı ile Fransız sokağı ve meşhur Galata Kulesi ilçenin gezilip görülmesi gereken yerlerindendir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 3,00 / 5)

Yorum Yap