Soru - Cevap

Bebeklere Kaç Aylıkken Masaj Yapılır?

Bebeklere Ne Zaman Masaj Yapılabilir ?

Bebeklere En Az Kaç Aylıkken Masaj Yapılıyız.

Soru Gönderen: Sevda ARSLAN

Hocam merhaba benim henüz yeni doğmuş bir bebek annesiyim ve bebeğime masaj uygulaması yapmak istiyorum ancak yeni doğmuş olduğu için bunun doğru olup olmayacağını merak ediyorum acaba bebekler kaç aylıkken masaj yapılabilir?

Uzmanın Cevabı

Bebeklere yalnızca sağlıklı ve dinç oldukları zaman masaj yapmalısınız bu konu oldukça önemlidir. İlk önce eğer ki bebeğiniz 6-8 haftalık ise o zaman genel bir kontrol yaptırmanız gerekiyor kemiklerinde ya da herhangi bir omurgasında masaja mani bir durum var mı yok mu? Eğer ki bu şekilde bir problem var ise o zaman hareket sorunu ortaya çıkacaktır ve bu da istemeden daha kötü sonuçlar doğuracaktır. Şayet herhangi bir sıkıntı yoksa o zaman bebeğinize masaj yapma işlemine başlayabilirsiniz. Ama masaj esnasında gerek masaja bağlı ya da cildinde bir hastalık yani egzama, isilik, enfeksiyon gibi hastalıklar varsa o zaman masaja ara vermeniz doğru bir seçenek olabilir.

Bebekler küçük dönemlerde çabuk yorulurlar ve kendilerini yorgun hissedeler o zaman da masaj konusuna ara vermelisiniz.

Bu yukarıda yazdığım sonuçlar dışındaki tüm durumlarda bebeğinize masaj yapabilirsiniz çünkü masaj bebeğinizle sizin aranızdaki duygusal bağıda oldukça güçlendirecektir.

Bebeğinize masaj yaparken uykudan sonraki dönemi seçerseniz daha etkili olacaktır. Çünkü uyku sonrasında da bebek daha keyifli olacak ve enerjik hissedecek bu sayede de sizin hareketlerinize katılarak size eşlik edecektir.

Masaj Uzmanının sitemizde daha önce yayınlanan bebek masajları ile ilgili yazılara göz atmanızı öneriyoruz.

Bebeklerde Gaz Sancısı Masajı

Bebeklere Uyku Masajı Nasıl Yapılır

Bebekler Hangi Ayda Kaç Kilo Olmalıdır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yorum Yap