Soru - Cevap

Bebek Masajı Hangi Bölgeye Yapılmaz

Bebek Masajı Hangi Bölgelere Uygulanır

Bebeğin Hangi Bölgelerine Masaj Uygulaması Yapılıyor?

Soru Gönderen: Hülya YAŞAR

Hocam merhaba 1 yaşında bir erkek bebek annesiyim ve arkadaşlarım bebeklere yapılan masajın onlar için oldukça iyi geldiğini ve gece rahat uyuduklarını söylüyorlar. Fakat benim anlamadığım bebeklerin hangi bölgelerine masaj uygulanırsa daha iyi netice alınabilir.

Uzmanın Cevabı

Bebeklere yapılan masajda tıpkı büyüklerdeki gibi kan dolaşımını hızlandırdığı için onların bu sayede gevşemesi ve rahatlaması sağlanır. Özellikle daha yeni doğmuş bir bebeğe yaklaşık 1,5 yaşına kadarki sürede düzenli olarak masaj yapılırsa o bebeğin karakteristik yapısının daha da sakin olduğu görülecektir.

Bebeklerde en doğru masaj çeşidi ise banyo sonrasında yapılan masajdır. Çünkü ılık su bebeğinizin tenini ve vücudunu gevşetip rahatlatacaktır sizde yaptığınız masaj sayesinde vücudundaki gereksiz enerjiyi çekmiş olacaksınız.

Bizim size önerimiz günlük olarak masaj yapılmasıdır buradaki zaman seçimi ise uyku öncesinde yapılmasıdır bu sayede masajı günlük yaparsanız o da bunun uyku öncesindeki bir hazırlık olduğunu anlayacaktır ve kendini hazırlayacaktır.

NEREYE VE NASIL MASAJ YAPACAKSINIZ?

Bebeğinizi sırt üstü yatırarak ayak parmaklarından yukarı doğru başlamalısınız. Ayaklarını yumuşak bir şekilde sıkıp bırakın daha sonra bu işlemi diz kapaklarına doğru yumuşakça devam ettirin aynı şeyleri elleri için de uygulayın sonra karnını dairesel şekilde ovalayın ve en son yüzüstü çevirerek sırtını sıvazlayın günlük bir şekilde yaptığınız zaman bebeğiniz uyku saatlerinde daha iyi uyuyacaktır.

1 Yorum

  • AÇıklamalarınız ve uyarılarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten zevkle okudum yazınızı

Yorum Yap