Avrupa Yakası Masaj Salonları

Beşiktaş İlçesindeki Masaj Salonları

Besiktas Masaj Salonlari

İstanbul’un Beşiktaş İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Beşiktaş İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Beşiktaş Masaj Salonu

Pura Bellezza Masaj Salonu

Destina Masaj Salonu

Jasmin Gold Masaj Salonu

Corpus Spa ve Masaj Salonu

Relaxium Masaj Salonu

Villa China Masaj ve Güzellik Salonu

Roxy Masaj Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Zararlı toksinlerin atılarak sağlığın korunmasını sağlayan masaj, bedenin dinç ve canlı görünümüne yardımcı olur. Düzenli olarak masaj yapıldığında bedende bulunan zararlı maddeler dışarı atılır ve sağlık koruma altına alınır.

Deri ve kaslara uygulanan masajda kaslar canlılık kazanır. Vücut sıvıları harekete geçer ve adaleler rahatlama hisseder. Tek bir bölgeden başlanan masaj bağlantılı olduğu sinirlere ulaşarak vücudun tüm bölgelerine etki eder.

Kronik stres ve hareketsizlik sonucunda sertleşen, kalınlaşan dokular bir süre sonra hareket yeteneğini yitirmeye başlar. Dokuları kansız kalmasına neden olur. Bu kansızlık nedeniyle oluşan ağrıların giderilmesinde en etkili ve ideal yöntem masajdır.

Yaralanmalar, vücudun belli bölgesindeki şişlikler, burkulmalar ve kas yorgunluklarının tedavisini hızlandırmada masaj uygulanır. Bölgesel olarak farklı uygulama yöntemleri olması daha etkili yarar kazanmayı sağlar.

Hafif ve sert darbeler halinde yapılan masajlar olduğu gibi, yoğurma, sıkıştırma, sürtünme, bastırma hareketleri gibi masaj yöntemleri de vardır.

Beşiktaş İlçesinin Tarihi

Yerleşim kimliğini Osmanlı döneminde kazanan Beşiktaş, bu dönemlerin en önemli yerleşim alanlarından biri olarak karşımıza çıkar. Sahil beldesi olan semt, Osmanlı donanmasının önemli limanlarından olmuştur. Denizcilik bakımından öneminiyse Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa döneminde kazanmıştır.

Ulaşım İmkanları

Beşiktaş karayolu, raylı sistem ve metrobüs ile ulaşım hatları olan bir semttir. Ayrıca iskelelerden de şehir hatları vapurları vardır. Karayolunda İETT otobüsleri kullanılarak kentin neredeyse her yerinden ulaşım yapılabiliyor. Metrobüs kullanılmak istendiğinde Mecidiyeköy’e kadar gidilir ve durakta inildikten sonra Mecidiyeköy merkezden Beşiktaş’a kalkan otobüsler vardır.

Gezilecek Yerler

Yüz ölçümü büyük olan Beşiktaş, refah düzeyi yüksek olan bir semttir. Gezilecek yerlerse şöyle sıralanabilir;

-Barbaros Anıtı

-Barbaros Hayrettin Paşa Türbesi

-Sinan Paşa Camii

-İstanbul Deniz Müzesi

-Dolmabahçe Sarayı

-Çırağan Sarayı

-Büyük Mecidiye Camii

-Aşiyan Müzesi

-Sakızağacı Surp Asdvazazin Kilisesi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 4,67 / 5)

1 Yorum

Yorum Yap