Avrupa Yakası Masaj Salonları

Başakşehir İlçesindeki Masaj Salonları

Basaksehir Masaj Salonlari

İstanbul’un Başakşehir İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Başakşehir İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Zirve SPA ve Masaj Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Masajın ispatlanmış en önemli faydalarından birisi kan dolaşımıdır. Hücrelere daha fazla oksijen ve besin taşınmasına yardımcı olur, ölü hücrelerin yerini canlı ve taze hücrelere bırakmasını sağlar. Vücudun tümünde hareket kabiliyetinin artmasına yardımcı olur. Vücuttaki nem dengesini sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir ve bunların bir sonucu olarak viral ve bakteriyel hastalıklara yakalanma riskini en aza indirir. Sindirim sisteminin düzenlenmesinde de etkisi olduğu kanıtlanan masaj teknikleri, bağırsakların işlevini daha başarılı bir şekilde yerine getirmesine yardımcı olmaktadır.

Psikolojik açıdan da birçok faydası olan masaj, özellikle günlük hayatın doğurduğu stresin bastırılmasına ve kişinin daha enerjik hissetmesine olanak sağlar. Metabolizma hızını düzenler, bilinçli yapılan bir masaj tekniği ile kasların daha estetik bir görünüme sahip olunması sağlanır. Elektromanyetik bir enerji değişimi sayesinde, hayat enerjisi adı verilen ‘’Chi’’ özelliği hayat bulur. Bu da kişide özgüven artışına neden olur.

Başakşehir ilçesinin tarihi;

Başakşehir ilk kez Osmanlı Devleti zamanında İstanbul’un fethinden sora barut üretmek ve geliştirmek amacıyla askeri karargah olarak kullanılmıştır. Günümüze kadar ayakta kalmayı başaramayan bu eser Osmanlı devletinin en önemli barut üretim noktalarından birtanesiydi.

Başakşehir ulaşım;

İlçenin güneyinden TEM otoyolu geçmektedir. Merkeze biraz mesafeli olması sebebiyle ulaşım gelişim göstermeye devam etmektedir. Tren istasyonu kullanılarak seyahat edilebilir. Bunun dışında metro ve otobüsler ile ilçeler arası ulaşım sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.

Başakşehir gezilecek yerler;

Başakşehir’de 5 adet alışveriş merkezi bulunmaktadır. Özellikle alışveriş tutkunları için doyasıya bu mekanlar gezilebilir. Şehir gürültüsünden uzakta biraz dinlenmek isteyenler için de Başakşehir Parkı bulunmaktadır. Burada doğa yürüyüşü ve piknik yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Başakşehir Spor Kulübü’nün stadyumu olan Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nu günün belirli saatlerinde ziyaret edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 oy, ortalama: 3,50 / 5)

Yorum Yap