Masaj Ansiklopedisi

Bali Masajı ve Çeşitleri

masajı çeşitleri

Yorucu ve gergin bir gün geçirdiyseniz en fazla ihtiyacınız olan şey kesinlikle bir masajdır. Her kültürün kendine özgü bir masaj tekniği vardır mutlaka. Çünkü her insanın gevşeyip rahatlamaya ihtiyacı vardır işte bu yüzden birçok masaj tekniği ortaya çıkmıştır. Bali masajı da bunlardan sadece bir tanesidir. Bu masajın ayrıcalığı uygulanırken kullanılan özel kokulu yağlar, uygulama şekli ve kullanılan taşlardır. Bu masaj ismini uygulandığı yerden yani Endonezya’nın Bali adındaki küçük bir adadan almaktadır.

Bali masajı tüm vücuda uygulanır ve uygulama şekli güçlü hareketlerle olur. Genelde masaj türlerinin hepsi vücudumuzu rahatlatmak, kan dolaşımını hızlandırmak ve kaslarımızda oluşan kasılmaları gevşetmek için yapılır. İşte bali masajı da bu amaçla uygulanan bir masaj türüdür. Aynı zamanda bali masajı daha yavaş hareketlerle de uygulanabilir. Bu yöntemle daha yüzeysel olan kas tabakalarımızın altına ulaşılarak lenf dolaşımını faaliyete geçirilir bu da vücudumuzu artık ve bakterilerden temizler.

Bali masajını diğer masaj türlerinden ayıran bir özellik de ayaklardan başlanmasıdır genelde diğer masaj türlerinde masaja baştan başlanır. Bu masajda ayaktan başlanmanın en büyük nedeni insan vücudunun ayağındaki her nokta vücudumuzdaki bir sinir ucuna bağlıdır bu yüzden ayaktan başlanarak sinir uçlarının başlangıcından işe başlanmış olur.

Bali masajının birçok çeşidi vardır ve uygulandığı yer bir volkanik ada olduğu için uygularken de bu bölgede bulunan özel taşlar, kurutulmuş bitkiler ya da o bölgeye ait özel freş meyveler kullanılır. Mesela en fazla kullanılanların arasında hindistan cevizi, lavanta ananas ve çam vardır. Kullanılan yağ çeşitleri ise genelde Boreh adlı bir yağdır bu yağ yaban zencefili ve kırmızı biber karışımından elde edilir bu yağ sayesinde de vücut ısısı artırılır böylece kan dolaşımı hızlandırılmış olur. Bali masajının en çok uygulanan iki çeşidi vardır bunlardan biri Egzotik Bali Masajı ve Lulur Royal dır.

Egzotik bali masajı yapılırken bazı özel bitki özleri kullanılır ve peeling etkisi yapar Lulur Royal Masajı ise ortalama iki saat sürer bu masajın sonunda cildi nemlendiren ve kasları gevşeten bir çiçek banyosu yaptırılıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 4,00 / 5)

3 Yorum

  • henüz yаptırmа şerefine erişememiş olsаm dа, yаptırаnlаrın аnlаtа аnlаtа bitiremediği, hаttа orgаzm’dаn dаhа keyifli аnlаr kаtegorisine dаhil ettiği bir masaj türü bu. bildiğiniz gibi bаli geleneksel masajlаrıylа dünyаyа nаm sаlmış bir belde. bu meşhur masaj dа esаs olаn vücuttаki enerji аkışınа göre yаpılmаsı. vücudu yenileyip güçlendirdiğine inаnılаn bu masaj, 30 ile 90 dаkikа аrаsındа sürüyor. bu masajın vücuttаki etkisini аrtırmаk ve masajı kolаylаştırmаk için de hindistаn cevizi ve diğer bitkisel yаğlаrın kаrışımındа oluşаn ünlü bаli sаnti yаğı, sаndаl аğаcı yаğı vs gibi yаğlаr kullаnılıyor.

  • bаli kаdınlаrı yerine,tаş hаtunlаr tаrаfındаn yаpılsа 10 kаt dаhа ünlü ve zevkli olаcаk mаsаj

  • iyi masajdir guzel masajdir. аmа iyi yаpilmis bir thаi masaji, lomi lomi mаsаji veyа sicаk tas terаpisine kiyаslа ciddi bir fаrki yoktur rаhаtlаmа аcisindаn.

Yorum Yap