Avrupa Yakası Masaj Salonları

Bakırköy SPA Merkezleri

Bakirkoy Masaj Salonlari

İstanbul’un Bakırköy ilçesindeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bakırköy İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Dedeman Hotel Life Style Spa

Bakırköy Sauna Spa ve Masaj Salonu

Bunları Biliyor Muydunuz?

İyi dokunma sanatı olarak adlandırılan masaj dünyanın farklı yerlerinde sağlık alanında da kullanılmaya başlanmıştır. Zihinsel, ruhsal, bedensel yönde olumlu etki bırakır.

Masaj fizyolojik ve anatomik bilgiler dahilinde yapıldığında bedene olağanüstü yararlar görülür. Sinir sisteminde de dinlendirici ve güçlendirici etkisi vardır.

Masaj yalnızca yetişkinler için değil bebekler için de faydalıdır. Gelişimlerini olumlu yönde etkiler ve daha sağlıklı olmalarına yardımcı olur. Yapılan araştırmalar ışığında masaj bebeklerde solunumuna yardımcı oluyor. Büyümelerini etkileyen hormonları uyarmaktadır.

İnsan üzerinde duygusal gelişim, zeka gelişime katkıda bulunan masaj bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Masaj hareketleri bedende kan dolaşımını hızlandırır. Sinir sistemini etkiler ve omurga sağlığını korur. Beden üzerinde önemli etkileri olduğu kanıtlanan masaj doktor reçetelerine de yazılmaya başlandı.

Psikolojik olarak bunalımda olan kişilere uygulanan masajlar sonrasında depresyon etkileri en aza indirilir.

Bakırköy ilçesinin tarihi;

Nüfus yoğunluğunun az olduğu ilçelerden birisidir. Yaşam alanlarının ferah olması nedeniyle çok güzel bir atmosfere sahiptir.  Eski adı Macro Hori, Uzun Köy anlamına gelmektedir. Önceleri daha geniş bir yüzölçümüne sahip olan Bakırköy; Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Küçükçekmece’nin ilçe olması ile birlikte önemli mahallerinden ayrılmıştır.

Ulaşım imkanları;

Deniz ve kara yolunun yanı sıra raylı sistemler ile de ulaşımın mümkün olduğu Bakırköy, birçok merkezi ilçeye de yakın konumda yer alır. İstanbul Deniz Otobüsleri ile denizden Bostancı ve Kadıköy’e sefer düzenlenmektedir.

Gezilecek yerler;

Şirin ve oldukça hareketli olan Bakırköy ilçesi gerek kültürel mekanları, gerekse turistik alanları ile gezilmeye değer bir ilçedir. Konstantinopolis’in en büyük yapıtlarına rastlamak mümkündür. Fildamı Sarınıcı, Surp Stepanos Ermeni Kilisesi, Magnaura Sarayı  gibi mekanlar sıklıkla ziyaret edilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,00 / 5)

Yorum Yap