Avrupa Yakası Masaj Salonları

Bakırköy İlçesindeki Masaj Salonları

Bakirkoy Masaj Salonlari

İstanbul’un Bakırköy İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bakırköy İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Flowers Masaj Salonu

Kurumsal Masaj Salonu

Melisa Masaj Salonu

Mercan Masaj Salonu

Zambak Masaj Salonu

Florya Masaj Salonu

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Yaralanmaların tedavisinde, cilt sorunlarının giderilmesinde ve kas ağrılarının azaltılmasında önemli bir etkisi olduğu ispatlanan masaj, insanlık tarihi kadar eski bir terapi çeşididir.

Masaj, onlarca teknik ile uygulanmaktadır ve amaç; hafif darbeler ve vibrasyonlarla hücrelerin yenilenmesini, vücudun dinginlik kazanmasını sağlamaktır. Masaj esnasında toplardamar sistemi 20 kata kadar daha hızlı bir şekilde çalışır. Bu da kirli kanın kalp ve çevresinden uzaklaştırılmasını sağlar. Kanserli hücrelerin yerini taze ve genç hücrelere bırakmasını, lenf sisteminin düzenlenmesini sağlar.

Yalnızca fiziksel olarak değil, psikolojik açıdan da masaj son derece etkili bir terapi çeşididir. Özellikle günlük yaşamın stresinden arınmamıza olanak sağlar, kendimizi genç hissetmemize yardımcı olur.

Masaj ile belirli bölgelere yapılan bası sayesinde hormonların salgılanması sağlanmış olur. Stresin etkilerini azaltır, depresyonu yatıştırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

Bakırköy ilçesinin tarihi;

Bakırköy’ün tarihi 4. yüzyıla dayanmaktadır. Konum tibari ile de önem arz ettiğinden dolayı Roma imparatorluğu döneminde şehrin önemli merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Daha sonra Bizans döneminde de ayrıca askeri üs olarak da kullanılmıştır. İlçe 14. yüzyıl ortalarında Osmanlı egemenliğine girse de bölgedeki Hıristiyan nüfus 17. yüzyıla kadar aktif ve barışçıl bir şekilde yaşamayı sürdürmüştür.

Bakırköy ulaşım;

Bakırköy’de ulaşım oldukça gelişmiştir. İstanbul’un en eski semtlerinden olması sayesinde ilçede ulaşım yıllardır sorunsuz devam etmektedir. İETT otobüsleri, metrobüs veşehir içi dolmuşların yanı sıra Bakırköy Vapur İskelesi’nden hem şehirlerarası hem de ilçeler arası deniz araçları seferler düzenlemektedir.

Bakırköy gezilecek yerler;

Bakırköy’ün en yoğun yeri olan Özgürlük Meydanı, Florya Atatürk Deniz Köşkü, İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi, Yeşilköy Sahil Parkı ve ünlü Yeşilköy feneri ilçenin en sık ziyaret edilen yerlerindendir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yorum Yap