Avrupa Yakası Masaj Salonları

Bağcılar SPA Merkezleri

Bağcılar Masaj Salonlari

İstanbul’un Bağcılar ilçesindeki tüm SPA merkezlerinin bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir SPA merkezi hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için SPA Merkezinin isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bağcılar İlçesinde Faaliyet Gösteren SPA Merkezlerinin Tam Listesi

SPA merkezlerinin adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Holiday Inn Airport Mandala Spa

Bunları Biliyor Muydunuz?

Kaslar, iç organlar, metabolizma, sinir sistemleri, lenf sistemleri, dolaşım gibi konularda önemli tedavi edici özelliği bulunan masaj, yüzyıllardır insanların ilgisini çekmeyi başaran bir terapi şeklidir. Ülkemizde masaj çok geniş bir alanda uygulanmaktadır. Rehabilitasyon merkezleri, fizik tedavi merkezleri, tıp fakülteleri, oteller, tatil köyleri, masaj merkezleri ve kaplıcalar gibi  birçok alanda uygulanan masaj teknikleri, tüm vücut fonksiyonlarının iyileştirilmesi için en önemli tedavi  çeşitlerinden birisidir.

Keyif ve lüks olarak nitelendirilmekten öte, bir ihtiyaç ve düzenli yapılması gereken bir uygulama olarak karşımıza çıkan masaj, en eski tedavi yöntemlerinden birisidir. Yumuşak ve manyetik darbelerle dokular uyarılarak sinir sistemi en iyi şekilde çalışmaya başlar, ağrılar azalır ve stres ortadan kaldırılır. Cilt problemlerinin giderilmesinde de önemli etkisi olduğu ispatlanan masaj, ölü hücrelerin taze hücrelere dönüşmesini kolaylaştırır.

Bağcılar ilçesinin tarihi

İstanbul’un yüz ölçüm bakımından en küçük yerleşim yerlerinden olmasına karşın nüfusu bir hayli fazladır. Bu nedenle nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçedir. Eski zamanlarda köy olarak kullanılan Bağcılar’a 1950 yılında ilk belediye inşaları yapılmıştır. 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. Daha sonra hızla yükselişe geçen ilçe İstanbul’un önemli ticaret merkezlerinden

Bağcılar Ulaşım

Konumu itibari ile oldukça merkezi yerde olan Bağcılar, ulaşım konusunda da oldukça gelişmiştir. İstanbul’un her bölgesinden İETT otobüsleriyle, metro ve minibüslerle, halk otobüsleri ile ulaşımın en elverişli olduğu ilçelerdendir. Nüfus yoğunluğu oldukça fazla olmasına karşın akıcı bir trafiği vardır.

Gezilecek yerler;

  • Kaşıkçı hanı çeşmesi
  • Çifte gelinler çeşmesi
  • Demirli
  • Acı çeşme
  • Burmalı çeşme
  • Hüseyin ağa çeşmesi

Bağcıların önde gelen çeşmeleridir. Kesme işçiliğe örnek tarihi tavukçu köprüsü, ve su kemerleri gezilebilecek yerlerdendir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 oy, ortalama: 4,20 / 5)

Yorum Yap