Avrupa Yakası Masaj Salonları

Bağcılar İlçesindeki Masaj Salonları

Bağcılar Masaj Salonlari

İstanbul’un Bağcılar İlçesi’ndeki tüm masaj salonlarının bilgilerini bulabilirsiniz. Herhangi bir masaj salonu hakkında adres, haritada konum, telefon ve müşteri yorumlarını okumak için masaj salonunun isminin üstüne basmanız halinde o merkezin istanbulmasaj.com özel sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bağcılar İlçesinde Faaliyet Gösteren Masaj Salonları Tam Listesi

Masaj salonlarının adres, telefon, haritada konum ve müşteri yorumları için tıklayınız:

Bu ilçe için henüz bir ilan açılmamış, Size yardımcı olamadıgımız için üzgünüz. Dilerseniz üst menüden Masaj Salonları linkimizi takip ederek, diğer ilçelerdeki konumu size en yakın masaj salonlarını bulabilirsiniz

 

Bunları Biliyor Muydunuz?

Kas spazmı, tendon iltihabı, halsizlik, uykusuzluk, yaralanmaların tedavi edilmesi gibi durumlarda bir terapi yöntemi olarak karşımıza çıkan masaj, oldukça geniş bir uygulama alanına sahiptir. Kabızlıkta ve ağrılı noktalarda uygulanabilen, bağ ağrıları, hipertansiyon, gerilim tipi, migren ve akut gibi hastalıkların giderilmesinde etkisi olduğu ispatlanmıştır. Kas gelişiminde yağların taşınması ve yakılması konusunda da oldukça faydalı olduğu ispat edilen masaj, sporcuların da çokça başvurduğu terapi seçeneklerinden birisidir.

Kas ağrılarının giderilmesi, toplardamar sisteminin çok daha hızlı ve verimli bir şekilde çalıştırılmasına olanak sağlar. Lenf sistemi ve hormonal sistem, masaj anında tetiklendiğinden dolayı, hastalıklara karşı direnç kazanmada da önemli bir etkisi bulunmaktadır. Vücudun viral ve bakteriyel hastalıklara yakalanma riskini azalttığı gibi, bağışıklık sitemini de güçlendirmektedir. Kan dolaşımını hızlandırır, belirli bölgelerde kılcal damarların genişlemesini sağlar.

Bağcılar ilçesinin tarihi

Yüz ölçüm olarak oldukça küçük olan ilçe konum itibari ile de fazla elverişli olmadığından dolayı bölge 1990’lı yıllara kadar verimli kullanılamamıştır. Bu yıla kadar doğru düzgün caddesi bile bulunmayan bağcılar 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuş ve daha sonra inanılmaz bir hızla gelişerek günümüzde İstanbul’un en kalabalık semtlerinden olmuştur. İstanbul’un nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçesidir.

Bağcılar ulaşım;

İETT, halk otobüsleri, metrolar ve minibüsler ile ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul’un gelişmiş ulaşım ağına sahip olan Bağcılar’da kalabalık nüfusa karşın oldukça hızlı bir trafik akışı sağlanmıştır. Konum itibari ile oldukça merkezde olması sayesinde tüm çevre ilçelerden rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Gezilecek yerler;

Bağcılar’da oldukça fazla çeşme vardır. Bunun yanı sıra bazı tarihi eserler de bulunmaktadır.

  • Tavukçu Köprüsü; kesme taş işçiliğine örnek olup tavukçu deresi üzerindedir.
  • Su kemerler; günümüzde askeri alan içerisinde olsa da bu kemerler oldukça hoş mimariye sahip.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 oy, ortalama: 3,50 / 5)

Yorum Yap