Masaj Ansiklopedisi

Ayak Masajı Teknikleri

Ayak Ağrısı Masajı

Günün en büyük yükünü ayaklarımız çektiği için onlara özellikle bir bakım yapmalıyız ve rahatlatmalıyız ki zamanla yürümekte zorluk çekmeyelim. Tabi bunun için her gün masaj salonlarına gitmenize gerek yok bunu kendiniz evde de yapabilirsiniz hatta bir başkasına bile uygulayabilirsiniz. Ayak Masajı yapmak için bir kaç adımı takip etmemiz gerekir bu adımları sırasıyla uyguladığımızda ayaklarımız bütün günün yorgunluğundan kurtulmuş olacaktır. Yalnız Ayak Masajına geçmeden önce evinizin en rahat köşesine oturun bu alan dar olmasın ki ellerinizi kollarınızı rahatlıkla uzatabilesiniz. İsterseniz şimdi adım adım  ayak masajı tekniklerini uygulamaya geçelim.

Ayak masajı yapmak için ayak haritasi

Ayak masajı yapmak için ayak haritasi

  1. Öncelikle ayağımızı rahatlatmak için parmaklarınızdan bileklerinize doğru ayaklarınızın üst kısmını ovun bu işlemi yaptıktan sonra aynısını ayağınızın alt kısmına uygulayın. Bu hareketi çok fazla yapmayın en fazla beş defa uygulamanız yeterli olacaktır.
  2. Eklemlerinizi gevşetmek ayaklarınızı rahatlatmak için bir elinizi topuğunuza diğer elinizi de bileğinizin üst kısmına koyup ayağınızı birkaç defa sağa sola çevirin. Eğer bileklerinizde kireçleme varsa bu oldukça yaralı bir hareket olacaktır. Bu hareketten sonra bilekleriniz biraz daha rahatlamış olacaktır.
  3. Ayak parmaklarımız dokunuşlara karşı oldukça hassastır bu yüzden bu üçüncü adım oldukça rahatlatıcı olacaktır. yapmanız gereken şey elinizle ayak bileğinizin arka üst kısmını tutun diğer elinizle de baş parmağınızı ovmaya başlayın ovma işlemi bittikten sonra elinizi bileğinizden kaldırmadan baş parmağınızı güçlü bir hareketle öne doğru çekerek esnetin. Bu işlemi diğer parmaklarınıza da uyguladıktan sonra ayak parmaklarınızı iki yandan tutarak sıkıp gevşetin.
  4. Dördüncü adımda parmak aralarınızı ovmanız gerekiyor bu işlemi yaparken diğer elinizle topuğunuzu kavramış bir şekilde tutun.
  5. Masajın neredeyse sonuna geldik bu aşamada amaç ayak kemerlerimizi rahatlatmak olacaktır. Bu işlemi yaparken ellerimiz yine dördüncü adımdaki pozisyonda olmalıdır.diğer elinizle de ayağınızı arka kemerde parmaklarınıza doğru baskılı bir şekilde ovun. Bu hareketi hem öne hem arkaya doğru uygulamalısınız. Yalnız baskı yaparken baskının çok aşırı olmamasına dikkat etmelisiniz.
  6. Bu adım son adımdır ve çok rahatlık hissi veren kısmıdır. Çünkü ayaklarımız artık gevşemiş rahatlamış bir hal almıştır. artık birinci adımda yaptığımız ovma işlemini son kez bir daha uygulayarak masajımızı sonlandırabiliriz.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 3,00 / 5)

2 Yorum

  • Son bir kaç gündür sitenizi takip ediyorum çok degerli paylaşımlarda bulunuyorsunuz, çogu masaj sitesi sonuç odaklı yazılar yazıyor siz ayrıntılarada yer veriyorsunuz.

    • Amacımız masaj konusunda en doğru bilgileri sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımıza ulaştırmak düşüncesi ile hareket ettigimiz için sektörümüzdeki diger siteler ile aramızda farkta ortaya çıkıyor, yorumunuz için teşekür ederiz.

Yorum Yap