Masaj Ansiklopedisi

Aromaterapi Uygulama şekilleri

Aroma Masajı

Aromaterapi, doğal şifa ve sağlık için kokulu uçucu yağlar ve otlar kullanılarak yapılır. Tıbbi ve ruhsal özellikler için hoş kokulu otlar kullanımı antik Mısır ve Babil’den beri uygulanan bir tekniktir. Mısırlı rahipler şifacı olarak görevlerini yağ ve tütsü kullanarak yapardı. Mısır firavunları, vücutlarını arındırmak için ot yağları kullanılarak mumyalanırdı. Aynı zamanda modern tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat, otların kullanımının sağlık için gerekli olduğuna inanıyordu. Onun reçetelerinde uçucu yağlar ve kokusu nedeniyle ezilmiş otlar yer alırdı. Onuncu yüzyıla gelindiğinde bazı kokuların yararlarına adanmış Arabistan kitaplarından yararlanıldı.

Aromaterapi Masaji Yapılırken Hangi Malzemeler Kullanılır ?

Aromaterapi Masaji Yapılırken Hangi Malzemeler Kullanılır ?

Terim olarak aromaterapi bir Fransız kozmetik kimyager isim olan Rene Maurice Gattefosse’ye atfedilir. 1920 yılında laboratuarında çalışırken ciddi şekilde kendini yaktı. Ağrıyı soğutmak için de etrafında olan soğuk madde içine sadece lavanta esansiyel yağ koydu. Daha sonra yanıklar küçük yara izi bile kalmadan hızla iyileşti ve yeni bir bilim doğdu. Gattefosse aromaterapi çalışması yaptı ve kokulu şifalı yağların iyileştirici gücüne hayatının geri kalanını adadı. Modern araştırma bazı uçucu yağlar ve otlar gerçekten tedavi edici ve iyileştirici özelliklerinin var olduğunu belirttir. Lavanta hala yanık kurbanları için kullanılır ve koku depresyon ve anksiyete tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Birçok aromaterapi uçucu yağları yalnızca kendi koku yararları için kullanılır. Örnek olarak okaliptüs bitkisinin kokusu göğüs tıkanıklığı rahatlatmak için kullanılır. Diğer uçucu bitki yağları da antibakteriyel, anti-mantar veya anti-enflamatuar özellikleri için kullanılır. Çay ağacı yağı saçkıran, ayak mantarı ve diğer mantar enfeksiyonları için her zaman güzel bir aromaterapi çözümüdür. Biberiye artrit ve kas ağrısı tedavisinde kullanılır ve sabah banyoda kullanılan bu yağ, enerjiyi canlandırmak için bir uyarıcıdır.

Aromaterapi servisi uçucu yağlar ile insanlara son derece yardımcı olur. Bunlara Kekik, Papatya, Biberiye, Limon, Karanfil, Lavanta, Çay Ağacı, Sardunya, Nane ve Okaliptüs gibi örnekler verilebilir. Aynı zamanda ilaç depoları uçucu yağlarla kaplıdır. Bunun yanı sıra tüm sağlık ve gıda mağazaları da bunları içerir. Difüzörler yağların kokusu süper marketleri, alışveriş merkezleri ve özel satışları etkileyen bir faktör olarak kullanılır.

Cilt Bakımı için Aromaterapi Masajı Nasıl Yapılır ?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 3,00 / 5)

3 Yorum

  • Aroma terapi masajı yaptırırken kullanılacak yağın kokusunu kendimiz mi seçiyoruz ? kokular konusunda ciddi bir hassasiyetim var da :)

    • Masaj hizmeti almayı düşündügünüz mekanı iletişim numaralarından arayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz Ercan bey.

  • çeşitli nedenlerle vücudun оrganlarını оvuşturma, оvma; bilinçli оlarak yapılırsa şifa niyetine de kullanılabilir. hatta safkan abоrijinlerin bitki yağlarından оluşan kürleri ve söyledikleri duamsı şarkıları vücuttaki hastalıkları iyileştirme niteliğindedir. babama da neredeyse her gun yaparak, оmrunu uzattıgım eylem.
    ayrıca hastasıyım, banа dа her gün yapsın biri, istiyоrum.

Yorum Yap