Masaj Ansiklopedisi

Anti-Stres Masajı İle Mutluluk

Anti-Stres Masajı İle Mutluluk

Anti Stres Masajının Faydaları

Gün içerisinde maruz kaldığımız gergin ortamlar ve olumsuz şeyler kendimizi olduğumuzdan daha yorgun ve huzursuz hissetmemize sebep olmaktadır. Eğer bunların yarattığı olumsuz hislerden kurtulmazsak bir sonraki güne de yorgun ve mutsuz başlamış oluruz. Günün yarattığı gerginlikten kurtulmanın en etkili yollarından biri gün sonunda rahatlatıcı bir masaj olabilir. Uzman bir masaj terapisti tarafından yapılan bu masaj sayesinde hem stresten kurtulmuş olursunuz hem de gün içinde kaybettiğiniz enerjinizi tekrar toplamış olursunuz.

İşte tam da böyle bir gün geçirmiş biri için ideal olan Anti-Stres Masajı gün sonunda tercih edilebilecek en iyi masaj türüdür. Anti- Stres Masajı sakin ve ritmik hareketlerle yapılan bir masaj türüdür. Bu masaj sayesinde kaslarınız yumuşayarak gevşeyecektir. Anti-Stres Masajının etkili olduğu yerler oldukça fazladır. Bu masaj yüzünüzdeki, başınızdaki, boynunuzdaki,sırtınızdaki ve ayak tabanınızdaki gerilmeleri ortadan kaldırarak rahatlamanızı sağlamaktadır.

Anti Stres Masajı İle Mutluluk

Anti Stres Masajı İle Mutluluk

   Anti-Stres Masajı gün geçtikçe daha çok tercih edilen bir masaj türü haline gelmektedir. Çünkü bu masaj sayesinde kaslardaki gevşemenin yanı sıra dolaşım sistemine zihin rahatlamasına kan dolaşımının düzenlenmesine ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine olumlu etkiler katmış olusunuz.

Anti-Stres Masajının en önemli etkilerinden bir tanesi kasların üzerindeki etkidir. Kaslardaki sıkışmaları ve gerginliği gidererek buna bağlı olan kas ağrılarını ortadan kaldırır. Bu sayede kaslarımız daha güçlü ve dirençli hale gelir.

   Anti-Stres Masajının etkileri ikiye ayrılmıştır birincil etkiler ve ikincil etkiler olarak adlandırılır. Birincil etkiler hemen etki gösteren etkilerdir ve genelde ağrılı şikayetlerde etkili olurlar. İkincil etkiler ise zaman içinde etkisini gösterir. Bu iki etki arasında kesin bir sınır çizmek biraz zordur.

   Anti-Stres Masajı sonrasında meydana gelen etkiler zincirleme şeklindedir. Bu zincirlemede kan dolaşımında meydana gelen birincil etki ve sonra hücre beslenmesindeki artış ve toparlanmadaki hız da ikincil etkiye sebep olur.

Anti-Stres Masajından en iyi performansı almak için uygun emosyenel uyarı gerekmektedir. Eğer emosyonel düşük seviyeli ise bu tembellik, halsizlik, uykulu bir moda sebep olur. Eğer emosyonel yüksek seviyede ise kişide anksiyeteye sebep olur.

Huzurlu dingin bir uyku için günün yorgunluğundan kurtulun ve bir sonraki gününüze enerji dolu bir bedenle başlayın başarınız iki katına çıkacaktır.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)

3 Yorum

  • Yoğun geçen bir iş gününüz oldu, çok yorgun ve bunalmış hissediyorsanız kendinizi mutlaka bu masajı sizlere öneririm, anti stres masaj + 8 saatlik mis gibi bir uykuyla güne muhteşem bir başlangıç yapabilirsiniz.

  • Hergün sürekli olarak iş yüzünden yorgun düşüyoruz anti stres masajı ile sinir ve stresden kurtulabilirsiniz. Herkese öneririm zaten bir kez yaptırınca sürekli olarak yaptırıcaksınızdır eminim :)

  • Ankara da aldığım anti stres masajın da mutluluk bulamadım ne yazık ki. Her insan stresli günler geçirir fakat ben stressiz gittiğim bir gün de stresli olarak çıktım :) . Şunu anladım, her insana iyi gelmeyebiliyor ve her insan da aynı tepkiyi yaratmıyor.

Yorum Yap