Masaj Ansiklopedisi

Ameliyatsız Bölgesel İncelme ve Kilo Verme

Ameliyatsız Bölgesel İncelme ve Kilo Verme

Kilo vermek isteyen milyonlarca erkek ve kadın karın, bel ve kalça bölgelerinde toplanan yağlardan kurtulmak için her türlü riske gitmeye hazırdır. Öyle ki ülkemizde son yılarda fazla kilolarından kurtulmak için cerrahi müdahaleye başvuranların sayısında ciddi artışlar oldu.

Tıp daima gelişmektedir! Aşırı kilo ve kaba vücut yapısı ile mücadele etmek için yeni, daha basit ve güvenli yöntemler önerilmektedir. “Kokteyl” projesi kapsamında bu yazımızda vakum masajı ile fazla kilolarınızdan kurtulmanın yöntemlerinden soru-cevap şeklinde bahsedeceğiz.

– Son yıllarda Ameliyatsız zayıflamak isteyen hanımlara hangi masaj türleri sunuluyor?

Ameliyatsız zayıflama

Ameliyatsız zayıflama

– Masajlar çeşitlidir. Masaj hem tedavi amacıyla, hem de bedeni rahatlatmak için yapılır. Rahatlamak (Relaks ) maksadıyla yapılan masajlar ağır iş gününden sonra stres ve yorgunluğu giderir, ruhsal açıdan insanı sakinleştirir. Masaj kan dolaşımını artırır, kasları gevşetir, iç organların çalışmalarını düzenler, sinirleri yatıştırır. Masaj ruhsal açıdan da insanı rahatlatır. Üstelik kilo vermek için en güzel ve doğal yöntemdir. Sırf vücut bakımları: sellülitleri, deri sarkmalarını ve cilt sorunlarını gidermek ve kilo vermek için vakum masajlar sunuluyor. Vakum masajı seanslarında deri altına toplanan yağlar çıktıktan sonra vücudun biçimi, estetik görünümü tamamen değişiyor.

Vibro ve vakum masajının el masajından farkı nedir?

– Vücutta yağ katmanları çok sıkı olan bölgeyi elle masaj yaparak yaymak, düzeltme yapmak, ortadan kaldırmak çok zordur. Vibro masaj cihazının titreme fonksiyonu sayesinde yağlar yumuşar ve çevreye daha kolay yayılır. Aslında kilo ve selülit tedavisi için kullanılan aletlerin hepsi masajı taklit ediyor. Malumdur ki, insanın el emeğinin fiyatı gittikçe artması dolayısıyla vakum masaj cihazları piyasa oluştu.

Vibro – silindir masaj aleti deri katına geniş spektrle etki gösterebilen nadir bir yöntemdir. Obezite tedavisinde, selülitde, doğum sonrası oluşan fazla kilolardan kurtulmakta çok etkilidir. Vibro masaj 10-15 dakika sürer. İşlemin etkisini görmek için haftada 3 kez seri masaj önerilir. Bu, bir tür tedavi olduğu için yarım tutmak bırakmak değil. Genellikle masaj salonlarında 8-12 seanstan oluşur.
Vakum masajında ise derinin altındaki yumuşamış yağ emilerek ilgili bölge temizlenir. Çalışırken elektrikli kompresör ve silindir kanca kullanılarak cilt yüzeyinde vakum oluşturulur ve bu sayede kısa süreliğine kan damarları ve lenfatik borular genleşir. Sonuçta toksinler, sindirim edilen maddeler, yağlar terleme, bürünme, ya da spor yoluyla vücuttan atılır. Vakum masajı kasların pekişmesine yardımcı olur. İşte ilk prosedürden sonra olumlu sonuçlar elde edilir. Bu proses yağları vücuttan kaldırdı cildi oksijenle zenginleştirir. Hücreleri aktif hale getirir ve sonuçta tedavi süreci hızlanır. Aynı zamanda, cildin tazeler. Vakum masajının diğer bir avantajı şudur ki, deri sallanmalarını giderir, cildin esnekliği ve pürüzsüzlüğü artar, tüm vücutta önemli ölçüde değişiklik hissedilir.

– Masajların cildin genç kalmasına etkisi var mı?

Masajların cildin genç kalmasına etkisi var mı

Masajların cildin genç kalmasına etkisi var mı

– Masaj cildin genç kalmasına doğrudan etki ediyor. Masaj uygulanan bölgelerde dolaşım iyileştiği için hücre yenilenmesini de hızlandırır. Özellikle de, gebelikten sonra vücutta oluşan çatlaklar vibro ve vakum masajı sayesinde ortadan kalkıyor. Kan dolaşımı hızlandığı için şeffaflığını kaybetmiş cilt restore edilir. Masaj vücutta toplanan toksinlerin atılmasını sağlar. Hiç çalışmayan kas gruplarının çalışması sağlanır.

– Vibro ve vakum masajlarında hangi yağlardan ve kremlerden kullanılır?

– Vibro masajda bitkisel yağlar ziyade, kremler kullanılır. Cildin tipinden bağımsız olarak, antiselülit kremlerle masaj olunur. Bünyesinde birçok vitamine sahip olan bitkilerden oluşan kremlerden kullanılır. Vakum masajı ise sırf yağlarla, ya da özel karışımlarla uygulanır.

– İnce bel ve hacimli kalçalar için Hanımlara tavsiyeler!

İnce bel ve hacimli kalçalar için Hanımlara tavsiyeler

İnce bel ve hacimli kalçalar için Hanımlara tavsiyeler

– Hem yerleşik hem de hareketsiz yaşam tarzı kasların işlememesine, dolayısıyla vücudun çeşitli bölgelerinin yağlanmasına ve vücut formlarının kaybolmasına yol açar. Üstelik yeni teknolojiler, sürekli otomobilde oturmak, televizyon ve bilgisayar bağımlılığı, bu alanda sorunların ortaya çıkmasına yol açıyor. Aklınızda tutun ki, kadın bir yerde ne kadar çok otursa, kalçaları bir o kadar büyük olur. Bu durumda kalçalar yayılarak, yuvarlaklığı kaybeder. Vibro ve vakum masajları ise bir kalçanın şeklini onarır.

Vakum masajı ile tek seansta bile aradaki farkı görebiliyorsunuz. Vakum mekanizması sayesinde uygulanan yöntem sıkıştırma tekniğidir. Böylece, yağ depoları eriyerek ter veya idrar yolu ile vücuttan atılır.

– Vücudun hangi bölgesini düzeltmek daha zor?

– Karın bölgesi kasları boş olduğu için yapısını daha çabuk kaybeder ve daha sık çabuk yağlanır. Kadınlar erkeklerden farklı olarak anne olduğu için karın kasları büyüme, yığılma işlevine sahiptir ve daha sık deformasyona uğruyor. Bu açıdan karın masajı biraz ağrılı olur. Uzun süre toplanmış yağları masaj yoluyla gidermek ve beli inceltmek daha zordur.

– Vibro ve vakum masajı için yaş sınırı var mı?

Vibro ve vakum masajı için yaş sınırı var mı

Vibro ve vakum masajı için yaş sınırı var mı

– Her hangi bir yaş sanırı yoktur. Masaj her yaşa uygundur. Ama profesyonel birine müracaat etmek de çok önemlidir. Masör işinin ehli bir kimseyse, başvuran kişinin sağlığındaki sorunlar dikkate alındıysa, uygun tedavi doğru seçilirse, her yaşta masaj olumlu etkiye sahiptir.

 – Peki hangi yaşta daha iyi bir etki verir?

– Tabii ki, genç kişilerde daha iyi gelir. Çünkü genç yaşlarda metabolizma daha iyi çalışıyor.

– Vakum ve vibro masajdan sonra yardımcı prosedürler sunuluyor mu?

– Masajdan sonra hanımlara termo yorgan gibi yardımcı yöntemler önerilmektedir. Burada sıcaklık 50 dereceye kadar kaldırılır. Termo yorgan, yağın ter yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. 30-45 dakika sonra hanım terlediği için vücudu su içinde olur. Bu ise kilo kaybı demektir.

Diğer yardımcı yöntem bürünmelerdir. Bürünmeler yosun ve çikolata vasıtasıyla yapılır. Çikolata ve yosun cildi hem güzelleştirir, hem de besler. Yosunun bileşimi cildin ihtiyaç duyduğu mineral maddelerle zengindir. Çikolatanın içerdiği maddeler ise serotonin enziminin oluşumunu aktif hale getirir. Bürünmelerin ana işlevi hem cildi beslemek, hem de vücuda huzur vermektir.

– Hanımlar en çok hangi aylarda başvuruyorlar?

– Havaların ısınmaya başladığı Nisan ayı başlarında ince kıyafetlere geçtiğimiz için ister istemez vücuttaki kusurları kendini gösterir. Hanımlar vücuttaki kusurları gizlemek için gayretle zayıflamaya çalışırlar.

– Vibro ve vakum masajının ses dalgaları ile yapılan masaja göre avantajı nedir?

– Ses dalgaları ve ışın ile olunan masajların etkisi teyit olunmayıp. Bilimsel araştırmalarda ve deneylerde vibro ve vakum masajların etkisi çoktan belirlendi.

– Hangi gıdalar selülit oluşturur?

Hangi gıdalar selülit oluşturur

Hangi gıdalar selülit oluşturur

– Alkollü içecekler, kola, sigara, hamur yemekleri, en önemlisi hareketsiz yaşam tarzı selülit oluşturur.

Sellülit aslında hastalıktır. O, zayıf kişide da olabilir. Selülit dokusu bozulmuş yağ hücresidir. Kan ve lenf dolaşımında güçlükler sonucu su toplayan yağ hücreleri sertleşir. Böylece, normal yağ dokusu bozulur, portakal kabuğu görünümünü alır. Masaj kan ve lenf dolaşımını restore ederek selülitin azalmasına yardımcı olur. Özellikle lenf drenaj masajları belirli noktalara uygulanan basınç sayesinde lenf dolaşımını daha etkin şekilde hızlandırır. Sonuçta yağ dokusunda sıvı serbest kalır, harekete geçer. Dolaşım sistemi aşırı sıvı ve diğer toksinleri çeşitleyerek idrar veya ter yoluyla vücuttan dışarı atılmasını sağlıyor.

Masaja giden hanımlara, uzmanlar sıvı yiyecek ve içecekler tüketmelerini tesviye ediyor. Çünkü vücut ne kadar çok sıvı tüketilirse, vücuttaki yağ ve toksinler su vasıtası ile bir o kadar fazla vücuttan tahliye edilecektir. Hem de karaciğerin çalışmasını hafifletecektir.

Selülit ve fazla kilo oluşmaması için saat 6’dan sonra yemek yenilmesini tavsiye etmiyoruz. Gün içinde sık sık ama az-az yemek gerekir. Meyve ve sebze, yoğurt selülitin önlemesine yardımcı olur.

– Masajın etkisi ne kadar süre devam eder?

– Masajın etkisi deride uzun süre hissedilir. Fakat özel zayıflama programları bedeni istenilen şekle sokuyor. Ayda bir kez davet destekleciyici tedavi uygulanmalı. Masaj genellikle, geriye dönen bir işlemdir. Uygulanan masajın seans süresi bittikten sonra uzmanların önerilerini dikkate alan kişilerde yağların yeniden toplaması gibi bir durum söz konusu olamaz.

Kilo Vermek için Bilmeniz Gereken 10 Şey

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yorum Yap