Soru - Cevap

Ameliyat Sonrası Meme Büyütme Masajı

Meme Büyütme Masajı Nasıl Yapılır?

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Masaj Nasıl Yapılmalı?

Soru Gönderen: Hanife BULUT

Hocam merhabalar ben 27 yaşında bir bayanım meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ama ağrılı geçeceğini düşündüğüm için oldukça korkuyorum benim sizden ricam meme büyütme ameliyatı sonrası masaj ve yapılacaklar hakkında bilgi vermeniz.

Uzmanın Cevabı

Meme büyütme ameliyatları artık günümüzde gelişen teknoloji sayesinde oldukça basit geçen ameliyatlardır ameliyatı olan bayanlardan yalnızca bir hafta boyunca ağır nesneler kaldırmamaları ve araç kullanıyorlarsa kullanmamalarını isteriz. Onun sonrasında ise bu tahminen bir ay kadar spor ve sauna aktivitelerine başlanabilir. Bu zaman içinde ben genellikle verdiğim özel sutyeni kullanmasını isterim. Tüm bu aşamaların yanı sıra kendilerinin evde yapması için belirli zamanlarda masaj öneririm

MEME BÜYÜTME AMELİYATI SONRASINDA YAPILMASI VE YAPILMAMASI GEREKENLER

Meme büyütme ameliyatı sonrasında genellikle belirli bir zaman sonra masaj önerilmektedir ancak bu masajlar konusunda aşırıya gitmeden ve yüklenmeden hareket etmelisiniz aksi takdirde yanlış yaptığınız hareketler sizlere iz bırakma olarak tekrar dönecektir.

Bu masajlarda uygulanacak yol şu şekildedir.

  • Memenizin başından tutarak kenarlara doğru hafifçe çekin
  • İki memenizin yanlarından aynı anda tutarak yavaşça itekleyip ortada birleştirin.
  • Kollarınıza çok fazla yüklenmeyin aksi takdirde gerginlik iz kalmasına neden olabilir.
  • Memenizin alt bölümüne elinizi yerleştirerek alttan yukarıya doğru memenizi zorlamayacak bir şekilde ittirmelisiniz.

Bu konuda kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse. Meme büyütme ameliyatı olduktan sonra kesinlikle izler tamamen kapanmadan denize girmemelisiniz.

Meme büyütme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oy, ortalama: 3,33 / 5)

2 Yorum

  • Merhaba. Bende meme büyütme ameliyatı oldum fakat ameliyattan sonra ağrı olmadı. 15 gün sonra çok ağrımaya başladı,krem ve ağrı kesici dışında başka bişey yapamadılar. Şimdi çok iyiyim :)

Yorum Yap