Soru - Cevap

Ağrıları Hafifletmek İçin Masaj Ne Kadar Önemli?

Ağrıları Hafifletmek İçin Masaj Ne Kadar Önemli

Kasık, Bel, Omuz, Baş Ağrıları İçin Masaj Ne Kadar Önemli?

Soru Gönderen: Şerife BALCI

Hocam merhaba benim bu masaj ve masaj çeşitleri konusunda herhangi bir bilgim yok ve sizden kasık, bel, omuz ve baş ağrıları için masajın ne kadar etkili ve önemli olduğu hakkında bilgi almak istiyorum.

Uzmanın Cevabı

Merhaba aslına bakılırsa çok güzel ve yerinde bir soru olmuş. Çok eskiden beridir masajın hayatımızdaki yeri önemlidir. Masajın geçmişi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Şöyle düşünürsek o zamanlar ağrı kesicilerin olmadığı bir dönemde masaj etkin bir şekilde uygulanıyor ve başarı alınıyordu.

Masajın yapıldığı bölgenin kesinlikle bir önemi yoktur yani vücudunuzda ağrıyan her bölgeye masaj yapabilirsiniz. Ancak günümüzde biraz bu işin kolayına kaçılıp masaj aletleri kullanılıyor ama en güzel masaj yöntemi elle olandır.

Masaj kaslarda gevşemeye ve kan dolaşımında düzenleme sağlayacağı için sizde büyük bir rahatlamaya neden olacaktır. Bu nedenle isterseniz bel masajı, isterseniz, omuz masajı, isterseniz de kasık masajı yapın hepsinin kendine göre olumlu yönleri vardır.

Özellikle kasık masajı doğum öncesi ve doğum sonrasında çok etkili ve işe yarayan bir yöntemdir öncesinde yapılan masajla doğuma hazırlık süreci daha ağrısız geçecektir sonrasında ise size zayıflamada yardımcı olacaktır.

Bel masajı ise uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde size büyük bir rahatlama sağlayacaktır.

Bu aynen baş ağrılarınız için yaptığınız baş masajı içinde geçerli bir durumdur. Kan dolaşımının normale gelmesi sayesinde baş bölgenizdeki ağrı hafifleyecektir. Ve tansiyonunuzu da normale çevirecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, ortalama: 4,50 / 5)

1 Yorum

  • sorumu yanıtladığınız için teşekkür ederim. Cevabınız gerçekten olumlu yönde ilerliyor..

Yorum Yap